Ethereum Güncellemesi EIP 1559 Yazın Çıkabilir!

Ethereum Güncellemesi EIP 1559 Yazın Çıkabilir!

Ethereum güncellemesi olan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559, neredeyse hazır! Çok beklenen EIP 1559 güncellemesinin yazın çıkabileceği bugün itibariyle duyuruldu. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ConsenSys'de PegaSys üzerinde çalışan Abdelhamid Bakhta, bir yıldan fazla bir süredir ücret piyasası teklifi üzerinde çalıştığını ifade etti. Bakhta, “Uygulama 3 müşteri (Besu, Geth, Nethermind) üzerinde yapıldı. Ekonomik analiz yapıldı, her şeyi riske attık.” dedi.

EIP 1559 Entegrasyon Testlerinde

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu durumun kendisi için bile sürpriz olduğunu dile getirdi. Buterin, EIP 1559 ile ilgilenmeyen pek çok kişinin olduğunu ve bu süreçte çok fazla entegrasyon testi uygulandığını ifade etti. Bakhta, "Bir entegrasyon testi için, diğeri boyut açısından ana ağ ile daha karşılaştırılabilir" yorumunu açıklamasına ekledi.

EIP 1559 Değişikliklerin Kırılmasını Önleyecek

All Core Devs (ACD) toplantıları başkanı Tim Beiko, EIP-1559 ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Birincisi, tüm müşterilerin bile bir uygulaması yok. Besu'da bir tane var, Geth'de bir tane var (birleşik değil) ve Nethermind'da bir tane var. OpenEthereum başlamadı ve hiçbir uygulama 'nihai' değil. İkincisi, müşterilerin büyük bir eyalete sahip büyük blokları işleyebileceğini kanıtlayan uygun bir teste tam anlamıyla bu kadar yakın olduğumuzu (yani birkaç hafta?) Düşünüyorum. 25m gazlı ağlarda çalışan Besu ile ilgili verilerimiz var, ancak bunların ana ağ boyutunda bir durumu yok.

Üçüncüsü, 1559 birçok projeyi etkileyecektir: bir işlemi imzalayan, JSON RPC yanıtlarıyla ilgilenen herhangi bir şey, vb. Henüz JSON RPC değişiklikleri için tam EIP setine sahip değiliz. Şu anda bunu yapmak için her şeyi bırakmanın pek bir değeri görmüyorum. Dördüncüsü, Berlin’de temelde bitti. 2718'i eklediğimizde şüpheleniyorum (ki IMO'yu yapmalıyız, aksi takdirde 1559 Berlin'den önce gönderilse bile çok fazla teknik borcumuz olacak) ve yapılan yukarıdaki iş sevk edilecek, yani bir 1559'u zorlama sürecini raydan çıkarmak için tonlarca değer.

EIP 2718, yaklaşık iki yıldır geliştirilmekte olan ethereum1x'in planlanan hardfork yükseltmesi olan Berlin'e gidiyor. Bu EIP için oldukça önemlidir. Gelecekte değişikliklerin kırılmasını önleyecek.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.