Ethereum Dibe çakılıyor! ETH Yatırımcısı Tedirgin

Ethereum Dibe çakılıyor! ETH Yatırımcısı Tedirgin

Kripto para piyasası genellikle tahminler veya siyasi olaylar gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Bununla birlikte, birkaç analiz ve anketten sonra, araştırmacılar ve kripto analistleri, kripto fiyatlarının büyük ölçüde ilk hareket eden kripto para birimi Bitcoin tarafından yönlendirildiğini buldular. 2022'de Ethereum dahil tüm kripto para birimleri düşüş eğilimiyle karşı karşıya. ETH tokeni 4.000 ABD doları direncini başarıyla geçtiğinde, kripto paralar 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyelerine tanık oldu. Ancak 2021'in 4. çeyreğinde piyasanın erimesinden sonra, Ethereum ciddi oynaklık sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

Yatırımcılar bu kripto para biriminin dramatik bir geri dönüş yapacağını umuyordu, ancak Ethereum, 3.000 ABD doları direncini geçmekte zorlandığı için işler beklendiği gibi gitmedi. Ve tüm kripto para birimlerinin birbiriyle ilişkili olduğu iyi bilinen bir gerçek olduğu için, BTC ne zaman düşerse ETH'nin düşmesi şaşırtıcı olmamalı. Temel olarak, Ethereum'un Bitcoin'den daha fazla getiri sağladığı biliniyor, ancak şu anda, Ethereum'un 2022'nin 3. çeyreğinde başlatılması ertelenen yükseltmesinin gecikmesiyle, uzmanlar kriptonun yakında çökeceğini ve yatırımcıların büyük kayıplar yaşayabileceğini tahmin ediyor!

Coinmarketcap'a göre, Bitcoin'in mevcut değerlemesi 36.229 ABD Doları civarında ve Ethereum'un değeri 2.700 ABD Doları civarında. Nisan ayının ilk haftasında, Bitcoin nihayet 47.000 ABD Doları'nda bir kırılma noktasına ulaştı ve kilit göstergeler, düşüş eğilimini kırmak için kriptonun bu pozisyonu geçmesi gerektiğini öngördü. Aynısı Ethereum için de belirtildi. Bitcoin 50.000 ABD Doları direncini geçmiş olsaydı, Ether'in en azından 3.500 ABD Dolarını geçmesi hala mümkün olurdu. Ama hiçbiri olmadı. Görünüşe göre yatırımcı piyasası hissiyatları çoğunlukla bu ikisine başka alternatifler arıyor veya muhtemelen dijital varlıklardan sabit varlıklara geçiyorlar.

Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether'e sahip, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciri sistemidir. ETH, diğer birçok kripto para birimi için ve ayrıca merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için bir platform olarak çalışır.

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir teknik incelemede tanımlanmıştır. Buterin, diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yazında halka açık bir çevrimiçi satışta proje için fon sağladı. Proje ekibi Bitcoin'de 18,3 milyon ABD Doları artırmayı başardı ve Ethereum'un İlk Para Teklifindeki (ICO) fiyatı 60 milyonun üzerinde Ether satılarak 0,311 ABD Doları. Ethereum'un fiyatını şimdi almak, yatırım getirisini (ROI) yıllık %270'in üzerinde bir orana getirir ve 2014 yazından bu yana yatırımınızı her yıl neredeyse dört katına çıkarır.

Ethereum Vakfı, blok zincirini 30 Temmuz 2015'te "Frontier" kod adlı prototip altında resmi olarak başlattı. O zamandan beri çeşitli ağ güncellemeleri yapıldı: “Konstantinopolis” 28 Şubat 2019, “İstanbul” 8 Aralık 2019, “Muir Glacier” 2 Ocak 2020, “Berlin” 14 Nisan 2021, ve en son 5 Ağustos 2021'de "Londra" hard fork'u.

Ethereum'un kendi iddia ettiği hedefi, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline gelmek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların sansür, kesinti ve dolandırıcılığa dayanıklı yazılımlar yazmasına ve çalıştırmasına izin vermektir.

Peki Ethereum yatırımlarınıza değer mi?

Ethereum şu anda değişken bir aşamada, bu nedenle kripto para biriminin yatırım yapmaya değer olup olmadığını tahmin etmek oldukça zor. Ancak kripto piyasası oynaklığına yelken açmayı seven biriyseniz, muhtemelen bu sizin geminiz olacaktır. Uzmanlara göre, tüm büyük kripto para birimlerinin piyasada hakimiyetleri göz önüne alındığında gelecekte artması bekleniyor, bu kesinlikle önümüzdeki aylarda gerçekleşecek, ancak soru şu ki, ne zaman? Çoğu yatırımcı, NFT'ler veya geleneksel varlıklar gibi diğer yatırım biçimlerine doğru ilerliyor, ancak Ethereum'un benimsenmesinde artan bir eğilim var, bu nedenle gelecek sadece olumlu görünüyor!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.