Ethereum Dencun Yükseltmesi 2024'e Mi Erteleniyor?

Ethereum Dencun Yükseltmesi 2024'e Mi Erteleniyor?

Ethereum'un (ETH) en önemli gelişmelerinden biri olan Dencun yükseltmesinin tarihinin ertelenebileceği konuşuluyor.

Ethereum'un (ETH) en önemli gelişmelerinden biri olan Dencun yükseltmesinin tarihinin ertelenebileceği konuşuluyor. Bu yükseltmenin amacı, Ethereum ağına daha fazla ölçeklenebilirlik kazandırmak.

21 Eylül Toplantısı ve Dencun Tartışmaları

Ethereum geliştirici topluluğu, 21 Eylül'de Dencun yükseltmesi hakkında önemli bir toplantı düzenledi. Toplantıda, Kasım ayındaki DevConnect etkinliği öncesinde Dencun yükseltmesinin halka açık bir test ağında başlatılamaması durumunda, yükseltmenin 2024 yılına ertelenebileceği dile getirildi. Daha önceden belirlenen planlara göre, bu yükseltmenin 2023'te ana ağda hayata geçirilmesi bekleniyordu.

Yükseltmenin Ertelenme Sebepleri

Ethereum Vakfı'nın öne çıkan isimlerinden Tim Beiko, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Dencun yükseltmesinin henüz bazı halka açık test ağlarında denenmemiş olmasının ertelenmesinin arkasındaki ana sebeplerden biri olabileceğini belirtti. Beiko, bu test ağları arasında Goerli, Sepolia ve Holesky'nin olduğuna dikkat çekti.

Dencun'un Önemi ve Beklentiler

Dencun yükseltmesinin Ethereum ağını nasıl etkileyeceği konusunda yüksek beklentiler bulunuyor. Bu yükseltme, ağın ölçeklenmesini artırmayı hedefliyor. Ayrıca, katman 2 (L-2) rollup'ları için ücretlerin azaltılması da bu yükseltme ile gerçekleştirilecek önemli değişiklikler arasında.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.