Ethereum Blok İşlemlerindeki Düşüşün Sebepleri Nelerdir ?

Ethereum Blok İşlemlerindeki Düşüşün Sebepleri Nelerdir ?

En büyük on kripto paraların  çoğu  düştü, ancak Bitcoin ve Litecoin gibi para birimleri, kullanıcıları Lightning Network'ün entegrasyonu ve bir dizi yüksek profilli kişiliğin desteği ile teşvik ederek sanal para birimlerini ilgili dünya çapında evlat edinme süreci.

Halen Coinmarketcap’e göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum [ETH], 12,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile bu iyimserliğin sağ tarafında değildi.

Günlük blok başına işlem | Kaynak: Etherscan.io

Etherscan.io'daki veri tablolarına göre, blok başına işlemlerin yılın başından bu yana önemli ölçüde azaldığı açıkça görülmektedir. 4 Ocak 2018'de kaydedilen işlemlerin sayısı, bu yılın en yüksek seviyesiydi ve toplamda 1349890 adet oldu; ortalama zorluk 1.895.45 TH'ydu.

Grafikte keskin bir düşüş yaşadı, ancak 15 Şubat 2019'daki işlem, ortalama 2,758 güçlük artışla 468599 adede kaydedildi.

Raporlara göre, ETH blok zinciri aslında geçen yıldan bu yana blok işleminde% 94 oranında önemli bir düşüş kaydetti. Daha net bir görüntü elde etmek için, blockchain hacmi, exchange data hacmi ile karşılaştırıldı.

Aşağıdaki grafikte, Ethereum zincirindeki işlem hacmi ile Ether'in geçen yılki işlem hacmi karşılaştırıldı.

Blockchain işlem hacmi vs ETH işlem hacmi karşılaştırması |

Mart 2018'den önce, ETH blok zincirindeki ticaret hacminin borsalardaki ticaret hacminden çok daha büyük olduğunu bulduk. Bu, ETH faaliyetinin ETH alım satım eylemiyle sınırlı olmadığını, aynı zamanda oyun ve ICO'ları da içerdiğini göstermektedir. Daha sonra DApp ve ICO projeleri küçülmeye devam ederken, ETH zincirindeki işlem hacmi yavaş yavaş azaldı.

Ancak, 30 Kasım 2018'de, blok zinciri ticaret hacmindeki ani bir yükselişe tanıklık edildi, ancak başak DApps veya ICO'larla ilgili değildi.

ETH blok zinciri hacmi günlük ortalama yaklaşık 157 milyon ABD Doları ile yeni bir düşük noktaya ulaştığında ETH ayı piyasasının devam ettiği açıktır ve bu durum geçen yıla göre yaklaşık% 96 düşüş gösterdi [15 Şubat - 21 Şubat] ortalama günlük blok zinciri hacmi yaklaşık 4,3 milyar dolara ulaştığında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.