Ethereum Almak Mantıklı Mı?

Ethereum Almak Mantıklı Mı?

Ethereum almak mantık mı? Bu soru Ethereum üzerinden yatırım yapmak isteyen kullanıcıların en çok sorguladığı konular arasında yer alacaktır. Kripto para birimleri özellikle son yıllarda en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri haline geldi. Dünyanın en önemli kripto para birimleri listesinde ise Ethereum uzun süredir, ikinciliği kimseye kaptırmıyor. Kripto para topluluğu üzerinde yarattığı etki sebebiyle bugün birçok yatırımcı Ethereum’un yatırım aracı olup olamayacağını kapsamlı bir şekilde araştırmakta.

Ethereum Nedir?

Ethereum almak mantıklı mı sorusuna yanıt verilmeden öncesinde bu para birimi ve Network sistemi konusunda uzun uzun konuşulması gereklidir. Ethereum sistemi, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Ether’in üretilmesine imkan sağlıyor. 2013 yılının başlarında Vitalik Buterin tarafından oluşturulan bu sistem, merkeziyetsiz oluşu ile dikkat çekiyor.

Blockchain zincirini esas alan bu sistem sayesinde güvenliğin ve hızlılığın üst seviyede olduğunu söyleyebilmek mümkün olacaktır. Blok zincirinin var olması müdahale edilmesine imkan vermediği için sonrasında insan kaynaklı sorunlara ve usulsüzlüklere neden olmayacaktır. Açık kaynaklı bir yazılım sistemi bulunan Ethereum sistemi, farklı versiyon içeriklerine sahip olması ile Ether sanal parasının kullanılarak, tüm akıllı işlemlerin yapılabilmesini sağlayacaktır.

Ethereum Neye Göre Yükselir?

Ethereum neye göre yükselir sorusuna verilebilecek yanıtlardan ilki kuşkusuz arz talep ilişkisi olacaktır. Talep oranının az olması ve arzın fazla olması kripto para birimlerinin düşmesine neden olabilecektir. Talep oranının artmasına bağlı olarak arzın düşmesi durumunda ise para birimlerinde yükselmeler yaşanacaktır. Bunun dışında Ethereum’un yükseliş sebepleri ise şu şekilde sıralanabilecektir;

 • 1 Ethereum’un maliyet değeri,
 • Kripto para borsalarının miktarı,
 • Ethereum madenciliği sırasında yatırımcıya verilen ödüller,
 • Ethereum’un listelendiği borsalarda yaşanan olumlu gelişmeler,
 • Ethereum 2.0 güncellemesi,
 • Ethereum’un yönetim şekli
 • Ethereum’da yaşanan yasal düzenlemeler şeklindedir.

Bunların dışında Ethereum’un kullanılabilirliği de yükselmesini sağlayan bir diğer etmenler arasında sayılabilecektir. Ethereum dünyanın en sistemli blockchain sistemine sahip olması ve tüm sorunları çözümleyebilmesi fiyatında artış yaşanmasına neden olmaktadır. Medya duyarlılığı da bu para biriminin yükselmesine neden olan kriterler arasındadır.

Medyada Ethereum ile ilgili çıkan olumlu haberler, yatırımcının dikkatini çekerek bu para birimine yönelimi arttırabilecektir. Yine dönemsel olarak yaşanan olumsuz koşullar, Ethereum’un fiyatının aşağı yönlü bir kırılma yaşamasına neden olabilir. Tüm bunlar sonucunda Ethereum almak mantıklı mı denildiğinde, cevap olarak mantıklı yanıtı verilebilir.

Ethereum Yorum 2021

Ethereum yorum 2021 verileri incelendiğinde, Ethereum’un gelecek vaad eden bir kripto para birimi olduğu görülebilir. Ethereum özellikle uzun vadede tercih edilebilecek bir yatırım aracıdır. Bunun en önemli sebebi ise sık dalgalanmalar yaşamasıdır. Güncel piyasa hareketlerinden ve Bitcoin’in gelişmelerinden hızlı etkilenen bu para birimi, ani değişimlere oldukça açıktır. Ancak uzun vadede değer kazanmaya devam ettiği oldukça açıktır.

Pek çok analist ve trader şirketleri Ethereum almak mantıklı mı konusu hakkında olumlu görüş bildiriyor. Onlara göre Ethereum aşağı yönlü kırılma yaşasa da uzun vadede önemli bir başarı elde edecek güce sahip. Network sistemi, düşük işlem ücretleri, hızlı ve güvenilir oluşu ile fiyat konusunda geride kaldığı Bitcoin’i bile geride bırakmayı başarabilmiş. Tüm bu özellikleri sebebiyle kripto paa birimleri arasında adı lider coin olarak anılıyor.

Ethereum Mu Bitcoin Mi 2021

Ethereum mu Bitcoin mi 2021 konusu hakkında net bir görüş bildirmek söz konusu olamayacaktır. Genellikle fiyat performansı açısında koordineli olarak çalışan bu iki platform, çalışma prensibi bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle her iki altcoinin farklılıklarına değinerek, seçimi yatırımcıya bırakmak gerekecektir. Tüm bu farklılıklarda Ethereum almak mantıklı mı konusu hakkında yol gösterici olabilecektir. İkisi arasındaki farklar;

 • Bitcoin gerçek paranın yerini alabilmeyi hedeflemektedir. Lider altcoin Ethereum’un esas amacı ise akıllı kontrat sistemleri ile insanların merkezi olmayan uygulamalar oluşturulmasıdır.
 • Ethereum Network sistemi ile blockchain ağı ile saniyede 15, Bitcoin sistemi ise saniyede 7 işlem yapılabilecektir.
 • Her iki blockchain ağında da sistemin güvende kalabilmesi için , çalışanlara Bitcoin ve Ether ödülleri verilmektedir.
 • Bitcoin sisteminden farklı olarak, Ethereum’u ile yalnızca ödeme değil pek çok işlem gerçekleştirilebiliyor.
 • Ethereum Bitcoin’e nazaran daha hızlı bir platform olsa da, her ikisinde de ölçeklenebilirlik sorunları bulunmaktadır.
 • Bitcoin özgürleştirilmiş bir blockchain ağı sunarken, Ethereum güvenilirliği üst düzey bir ağ sistemi sunabilecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.