Ethereum 2.000 Doları Yeniden Test Etmeye Hazırlanıyor!

Ethereum 2.000 Doları Yeniden Test Etmeye Hazırlanıyor!

Ethereum fiyatı 1355 ve 1440 dolar alanlarından çıkmaya çalışıyor ancak momentumdan yoksun durumda. Uzmanlara göre bir çıkış yapabilmesi için bazı seviyeleri aşması gerekiyor. İşte o seviyeler!

Ethereum (ETH) 15 Eylül'deki Merge güncellemesinden sonra beklenmedik bir şekilde davrandı. İlginç bir şekilde, ETH istikrarlı bir destek alanını yeniden test etmeye zorlayan ve potansiyel olarak bir yükselişi tetikleyen, merakla beklenen olaydan sonra satışlar gelmeye başladı.

Ethereum fiyatı, 1.355 ila 1.440 dolar destek alanından çıkmaya çalışırken momentumdan yoksun durumda. Uzmanlara göre bu durumdan çıkabilmesi için birtakım koşulları sağlaması gerekiyor.

Ethereum’da Momentum Eksik, Bunu Sağlayacak Şey ise Bitcoin!

ETH fiyatı 11 Eylül'den bu yana yaklaşık %21 düştü ve 1.355 ila 1.440 dolar destek alanını yeniden test etmeye başladı. ETH bu alanda konsolide olsa da, Bitcoin fiyatının yükselişi, lider altcoin için bir sonraki yükselişi tetikleyebilir. Bu da eksik olan momentumunu Bitcoin gücünden karşılayabileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, son satışlar Ethereum yatırımcılarını korkutuyor. Uzman analistlerden A. Girimath’a göre; bir toparlanma rallisi Ethereum fiyatını daha yükseğe çıkarabilir. Ancak 1.571 dolar ve 1.730 dolarlık engeller aşılmalıdır.

eth-001.png

Bu engellerin aşılması, daha fazla ilerleme için gereklidir. Bu alanlar aşılamasıyla, Ethereum fiyatının yükselişini 1.730 dolara, mevcut pozisyondan %19 artışla 1.453 dolara çıkarabilir. Bununla birlikte, ETH'nin 2.034 doları yeniden test etmesi ve bir çift tepe oluşturması gerekiyorsa, 1.730 dolarlık direnç seviyesinin aşılması gerekiyor.

İşte Ethereum’da Beklenen Senaryolar

Ethereum fiyatı ağırlığını 1.355 ve 1.440 dolar arasındaki destek alanının üzerinde tutmalı. Şayet tutamazsa, alıcılar arasındaki il zayıflık işareti ile karışılacağız. Bu durumda ETH fiyatının 1.355 dolar altında mum kapanışı yapmasıyla, art arda düşüşler gelebilir. Devamında da1.280 dolarlık destek seviyesine geri çekilmeler söz konusu olabilir.

Sonuç olarak; ETH’nin şahlanması için, Bitcoin desteği şart. Ayrıca 1.730 dolarlık alan üstünde durması da gerekiyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.