ETH Stake Edenlerin Sayısı Tarihi Zirvede: Piyasada Neler Oluyor?

ETH Stake Edenlerin Sayısı Tarihi Zirvede: Piyasada Neler Oluyor?

Toplamda 225,000'den fazla ETH'yi (yaklaşık 562 milyon dolar değerinde) kapsıyor ve bu kuyruğun 48 saat içinde işlenmesi bekleniyor.

Ethereum ağında, ETH stake etme faaliyetlerine olan ilgi son dönemde ciddi bir artış gösterdi. ValidatorQueue verilerine dayanarak, yeni doğrulayıcılar için oluşturulan bekleme listesi olan doğrulayıcı giriş kuyruğu, 6 Ekim'den bu yana en yüksek seviye olan 7.045'e ulaştı. Bu durum, toplamda 225,000'den fazla ETH'yi (yaklaşık 562 milyon dolar değerinde) kapsıyor ve bu kuyruğun 48 saat içinde işlenmesi bekleniyor.

Ethereum, her dönemde ağa katılacak yeni doğrulayıcıların sayısını sınırlayarak, blok zincirindeki blokları işlem süresini düzenler. Bu, genellikle kuyrukta birikmelere yol açar. Doğrulayıcılar, Ethereum'un proof-of-stake konsensüs mekanizmasına dayalı blok zincirinin işleyişine katkıda bulunmak üzere en az 32 Ethereum stake eden kişilerdir. Ethereum stake etmek, tahvil gibi sabit getirili yatırım araçlarından elde edilen faize benzer bir getiri sağlar.

FalconX'in araştırma müdürü David Lawant, Ethereum stake etme aktivitesindeki artışın, piyasadaki yenilenen canlılığın ilk işaretlerinden biri olarak değerlendirilebileceğini ve bunu boğa piyasası lehine bir gelişme olarak gördüğünü belirtti. Lawant, stake edilmiş Ethereum'un getirisinde önemli bir iyileşme olmamasına rağmen, aktivasyon kuyruğundaki artışın dikkate değer olduğunu vurguladı.

Ayrıca, piyasanın potansiyel Ethereum ETF'lerinin coin yatırımı yapmasına izin verilip verilmeyeceğini merakla beklediğini dile getirdi. Lawant'a göre, Ark/21Shares'in S-1 formunun bu hafta stake etme bileşeni içerecek şekilde güncellenmesi, bu olasılığın gerçekçi olup olmadığı konusunda önümüzdeki aylarda yapılacak diğer değişikliklerle daha net bir fikir verecek. Bu gelişmeler, Ethereum ekosisteminde önemli bir dönüm noktası olabilir ve 23 Mayıs'taki kilit tarih, bu konuda daha fazla bilgi sağlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.