ETH 2000 Dolar Yolunda Dirençle Karşılaşıyor

ETH 2000 Dolar Yolunda Dirençle Karşılaşıyor

ETH yatırımcıları uzun zamandır fiyatın 2000 dolar seviyesini aşmasını bekliyorlar. Ancak ETH 1800 dolar bandında yaklaşık bir haftadır direnç yaşıyor ve bu seviyeyi aşmak için gerekli olan ivmelenmeyi henüz yakalayamadı. Son bir haftalık sürede yüzde 8,70 oranında artış ile 1822 dolar seviyesine gelen ETH, birkaç gün önce en son ATH’sine ulaşmış ve bu noktadan sonra fiyatı yaklaşık olarak yüzde 6 oranında düzeltme yaşamıştı.

Borsalarda bulunan ETH rezervleri ATH sonrasında da düşmeye devam etmiş ve 1 Ocak 2021 tarihinde 22 milyonda olan rezerv, halihazırda 20,8 milyona düştü. Bu söz konusu düşüş son 1 aylık süre içerisinde birkaç kez fiyat artışı olmasına rağmen istikrarlı ve sürekli şekilde devamlılık gösterdi.

Yükseliş Yakın Zamanda mı?

Rezervlerin yanında ETH’nin genel zincir içi analizi de yükseliş hissi yaratmak için önemli mesajlar veriyor. Özellikle ETH hodlları ve trader’lar arasında ETH hodllarının yaklaşık olarak yüzde 99’unun şimdilik kârda olduğu da göz önünde tutuluyor. Artmakta olan ağ ücretleri çoğu yatırımcı için endişe yaratıyor olsa da bu durum henüz ETH üzerinde olumsuz bir etki yaratmadı. Buna sebep olarak da geçen hafta büyük işlem hacimlerinin yüzde 1,26 oranında düşüş yaşaması gösteriliyor.

Tüm bunlar ile birlikte halihazırda ETH için en önemli sınav 2000 dolar bandının üzerine çıkması olarak görülüyor. Eğer ETH 2000 dolar bandını dener ve başarılı sonuçlar alamazsa kısa vadede fiyatında düşüşler baş gösterebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.