ERC 20 Cüzdan Nedir? ERC-20 Ethereum Cüzdanı Nasıl Açılır?

ERC 20 Cüzdan Nedir? ERC-20 Ethereum Cüzdanı Nasıl Açılır?

ERC-20 cüzdan Ethereum ağına bağlı olarak çalışan, cüzdan adresinin başında "0x" kodu ile başlayan cüzdanlara denilmektedir. Her Ethereum cüzdan adresinin başında ki "0x" kodu, o cüzdanın ERC-20 tabanı destekli olduğunu göstermez.

ERC 20 Cüzdan Nedir?

ERC-20 cüzdan Ethereum ağına bağlı olarak çalışan, cüzdan adresinin başında "0x" kodu ile başlayan cüzdanlara denilmektedir. Her Ethereum cüzdan adresinin başında ki "0x" kodu, o cüzdanın ERC-20 tabanı destekli olduğunu göstermez. Bu ayrımı ERC-20 taban destekleyen uygulamaları ve fiziksel cüzdanları takip ederek öğrenebilmek mümkündür. Bu cüzdanlar çevrimdışı ve çevrimiçi olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Kullanıcılar tercihlerine göre cüzdanları edinebilirler.

ERC-20 Cüzdanının İşlevi Nedir?

ERC-20 tabanlı cüzdanlar, satın aldığınız coinleri güvenli bir biçimde saklamanıza olanak sağlar. Tüm kripto para kullanıcısı ile yatırımcısının kullanması için gerekli ERC-20 tabanlı cüzdanlar, çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere farklı türleri de vardır. Çevrimiçi özellik taşıyan cüzdanlara erişim web siteleri ve mobil uygulamalar aracılığıyla sağlanabilir. Çevrimdışı özellikli cüzdanlar ise yüksek güvenlik içeren ve USB şeklindeki cüzdanlardır. ERC-20 borsalara, geliştiricilere ve smart contract’lere, Ethereum tokenlerini kullanmak için belirli standartlar belirlemektedir. Bu standartlar da geliştiriciler tokenlerin nasıl olacağını belirleyebilir.

ERC-20 Cüzdan Nedir? ERC-20 Cüzdan Nedir?

ERC-20 Ethereum Cüzdanı Nasıl Açılır?

Kripto para alanında deneyimli bir yatırımcı olmak istiyorsanız hesap kontrolünün tamamen sizde olduğu çevrimdışı cüzdanları tercih etmelisiniz. Bu cüzdan kullanımı sayesinde sahip olduğunuz coinleri üçüncü kişilerin ya da kurumların olumsuz etkilerinden korumuş olursunuz.

Bir ERC-20 tabanlı cüzdan oluşturmak için Myetherwallet sitesine giriş yapmanız gerekir. Siteye giriş yaptığınızda güvenlikli bir şifre oluşturmanız gerekir. Şifre işleminin ardından ‘’Create New Wallet’’seçeneği ile Myetherwallet cüzdan dosyalarına erişiminiz sağlanır. ‘’Download Keystore File’’ seçeneğinden yararlanarak karşınıza çıkan keystore dosyalarını bilgisayarınıza kopyalamalısınız. Cüzdan oluşturmanın son aşamasında ‘’Private Key’’ bulunuyor. Bu seçenek cüzdanınıza şifresiz giriş imkanı sunan bir gizli anahtardır. Bu anahtar sayesinde çevrimiçi ödeme yapma ve ödeme alma durumlarında cüzdanınızı güvenli hale getirmiş olursunuz. Cüzdanınıza giriş seçeneğini isterseniz bilgisayarınıza indirdiğiniz keystore dosyası, Private Key veya tarayıcınızda kullanacağınız bir eklenti olarak tercih edebilirsiniz.

ERC-20 Tabanlı Cüzdan Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde oldukça fazla sayıda yeni coin ve token piyasada görünür hale gelmiştir. Tokenler senetler, hediye çekleri, gerçek nesneler ya da sadakat puanı gibi pek çok avantaj içeren dijital varlıklardır. Birçok yeni token artık ERC-20 uyumlu bir şekilde kullanılır durumdadır. Bu sebeple de Myetherwallet aracılığıyla kolaylıkla ERC-20 cüzdan oluşturmalısınız. Böylelikle bu piyasadaki pek çok avantajdan yararlanarak güvenli bir Ethereum cüzdanına sahip olmuş olursunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.