BTC EFT'leri, ABD'nin Taleplerini Karşılayabilecek mi?

BTC EFT'leri, ABD'nin Taleplerini Karşılayabilecek mi?

BTC EFT’leri özellikle Kanada’da son derece iyi bir performans gösteriyor. Fakat Kanada piyasası ABD piyasasının onda biri büyüklüğünde yer alıyor. Bu yüzden de BTC EFT’leri için ABD’nin taleplerini karşılayıp karşılamayacağı merak ediliyor.

Dijital varlıkların ABD ana akımına etki etmesi için söz konusu sektörün yatırımcılar adına daha sürtünmesiz bir duruma gelmesi gerekiyor. Coinbase gibi örnekler bulunuyor olsa da ana akıma bu örnekler tam anlamıyla etki etmiyor. Yakın zamanda yapılan etkinlikte söz alan konuşmacılar ETF’lerin iki dünya arasında köprü görevi göreceğini düşündüklerini açıkladılar. Ancak yolda hala düzenleyici engelleri olduğunu da belirtmeyi ihmal etmediler.

Kanada Örneği ABD’ye Uyum Gösterir mi?

Panele katılmış olan kullanıcılara göre engelleyiciler yanlış yönlendirme yaşıyor. Esasında Toronto’da piyasaya çıkmış olan BTC ETF’leri başarı olarak görülebiliyor. Yatırımcıların ürünlere olan ilgileri ise BTCC’nin AUM’unu da 1 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. İlk listelemelerin takip edildiği haftalarda Kanada’nın ETF sektörü de şimdiye kadar en yüksek aylık olan sermaye girişini de görmüş oldu.

Bu ETF’ler Kanada’nın talebini karşılıyorken dünyanın en büyük ve olgun pazarı olarak kabul edilen ABD pazarı için taleplerin karşılanmasında ölçeklendirme sorunları yaşanıyor. Aynı zamanda SEC de altyapı sorunlarının yanında fiyat oynaklığı olması yüzünden de endişelerini devam ettiriyor. Teori kısmında bir varlığın fiyatında hızlı düşüşler ve hızlı geri kazanımlar piyasalar için belirsizlik yaratıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.