Barry Silbert, Ethereum Birleşmesi İçin Heyecanlı! Birleşmenin Getirileri Ne Olacak?

Barry Silbert, Ethereum Birleşmesi İçin Heyecanlı! Birleşmenin Getirileri Ne Olacak?

Kripto para devi Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, ETH’nin merakla beklenen yükseltmesi hakkında heyecanlı olduğunu aktarmak üzere Twitter’da yerini aldı. Kripto kralı Barry Silbert, yükselme konusunda heyecan duyanlar arasında yer aldığını takipçilerine belirtti. Yatırımcılar ise hala büyük birleşmenin getirilerinin ne olacağını merak ediyorlar. İşte konuya ilişkin yanıtlar…

Eylül Ayı Yükseltmesinin Kazandırdığı Avantajlar

ETH topluluğu sosyal medya üzerinden pek çok soru hakkında birbirlerine bilgi sunarak, Ethereum yükseltmesinin neyi değiştireceği konusunu açıklığa kavuşturmaya çalışıyorlar. Yükseltme sayesinde aktif hale geçecek olan özellikler, Ehereum’un enerji tüketimini büyük ölçüde azaltacak. Yükseltmenin başarılı olması halinde Ethereum ağında çalışma kanıtı konsensusu yerine hisse kanıtı konsensusu geçerli olacak ve ağın çalışması için %99 oranında daha düşük elektrik gerekli hale gelecek.

Enerji tasarrufunu öne alan ağ modelinin aynı zamanda çevreci, iklim bilincine sahip yatırımcıların kaygılarını da gidereceği düşünülüyor. Analistler bu hamle ardından aynı kaygıya sahip olan Tesla gibi şirketlerinde ve diğer kurumsal yapıların ETH’yi daha fazla tercih edebileceklerini düşünüyorlar.

Ethereum Ölçeklendirme Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Ethereum, yükseltmenin sağlayacağı avantajlar konuşulmaya başlandığından bu yana keskin bir ralli yaptı. Analistler geçen hafta ise rallinin korunduğunu belirttiler. Son 2 günde ise Ethereum fiyatında bir geri çekilme görülüyor ve artık birleşmeye, yükseltmeye yönelik coşkunun azalmaya başladığı düşünülüyor.

Analistler, Ethereum 2.0’ın piyasa sürülmesi ardından kısa sürede ölçeklendirme sorununun ortadan kalkamayacağını belirttiler. Ağın verimliliği etkili şekilde yükseltecek Sharding’in ancak birleştirmeden sonraki adımda yapılabileceği açıklandı. Solana ve Avalanche gibi Ethereum Pazar payını paylaşan rakipler yanında ETH için ölçeklendirmenin en erken zamanda gerekli olduğu düşünülüyor.

Vilatik Buterin Analistlerle Benzer Düşüncede!

Analistler, Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen birleşme ardından ETH fiyatında dalgalanmanın önde olacağını tahmin ediyorlar. Ethereum’un kurucu ortağı Vilatik Buterin’de derin değişimlerin her alanda dalga dalga etkilerinin olacağını ifade ederek, analistleri destekleyici cümleler kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.