Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum 2021 Tahmini

Kripto para dünyasının yatırımcıları, isabetleri yorumları ile bilinen analistlerin Ethereum 2021 tahmini ne olacak diye oldukça merakta. Piyasa değeri ile lider altcoinlerden birisi olan, Ethereum gün geçtikçe daha popüler bir para birimi haline gelmeye başladı.

Sıkça Sorulan Sorular

Analistlerin Ethereum yorum 2021 yılında ağırlıklı olarak artış göstereceği yönünde. Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki yılın ilk günlerine hızlı girecek olan Ethereum rekor seviyeleri görebilir.

Ethereum 2021 tahmini ne olur diye sorgulayan yatırımcısına ise, 2021’in ilk ve ikinci çeyreğini yükseliş ile kapatacağı müjdesi verilebilir.

Kripto para dünyasının yatırımcıları, isabetleri yorumları ile bilinen analistlerin Ethereum 2021 tahmini ne olacak diye oldukça merakta. Piyasa değeri ile lider altcoinlerden birisi olan, Ethereum gün geçtikçe daha popüler bir para birimi haline gelmeye başladı. Özellikle Defi protokollerinin ETH tabanlı ağda faaliyet göstermesi, bu para biriminin ön plana çıkmasını sağladı. Bitcoin’i yakından takip eden ve bu para birimine nazaran dalgalanmalar yaşama olasılığı daha düşük olan Ethereum’un önümüzdeki günlerde yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Ethereum Nedir?

Ethereum 2021 tahmini öncesinde bu altcoinden bahsetmekte yarar var. 2014 yılında oluşturulan bu para birimi günümüzde en eski altcoinlerden biri konumundadır. Henüz Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer alsa da başarılı yükselişi ve değer kazanması nedeniyle kripto para dünyasının lider altcoini olarak da bilinmektedir. Dalgalanmaların yaşanmaması ve yatırımcısının yüzünü güldürmesi sebebiyle bugün artık kemikleşmiş bir yatırımcı kitlesinin var olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Ethereum nedir denildiğinde aslında bir ağ olup, bu kripto ağında para birimi olarak Ether’i kullandığını söyleyebiliriz. Ölçeklendirilebilme özelliği ile öne çıkan bu ağ, kripto işlemlerin halka açık bir blockchain zinciri üzerinden yapabildiği için güven vermektedir. Ethereum platformunda yalnızca Ether para birimi değil, diğer para birimleri de aktif olarak kullanılabilmektedir.

Özellikle finansal bir pazar olan Defi’de oldukça aktif olan Ethereum ağı kredi, sigorta ve diğer tasarruf programlarında aktif olarak hizmet verebilecektir. Geçmişten günümüze yükselişi ile kemik bir yatırımcı kitlesine ulaşan Ethereum’un, merkeziyetsiz hizmetlere olan talebin arttığı sürece artması bekleniyor.

Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak?

Ethereum 2021 tahmini değerler incelendiğinde, oluşabilecek yükselişin 2.0 güncellemesine bağlı olduğu düşüncesinin ağırlıkta olduğu kanısına varılabilmektedir. PoW mekanizmasından PoS mekanizmasına geçiş yapan bu sistem ile blok zincirinin ölçeklenebilme sorunun ortadan kalkacağına kesin gözle bakılıyor.

2.0 güncellenmesinin işlem ücretlerini de önemli ölçüde azaltacağı konusunda tüm analistler hemfikir. Kripto dünyasında dengeleri değiştireceği bilinen Ethereum 2.0 ne zaman çıkacak sorusuna ise henüz kesin bir yanıt verilemeyecektir. Güncellenmenin 2 ya da daha fazla aşamada ortalama 2022 yılı içerisinde gelmesi beklenmektedir.

Ethereum Yorum

Kripto para dünyası Ethereum 2021 tahmini değerlerinin ne olacağı konusunda oldukça merakta. Bitcoin ile yüksek oranda korelasyon gösterdiği bilinen Ethereum 2020 yılı içerisinde büyüme döngüsü içerisine girmiş ve yükseliş trendi ile yatırımcı kitlesini memnun edebilmiştir. Yıl içerisinde düşüş yaşadığı neredeyse görülmeyen Ethereum, yalnızca Eylül ayının başlarında temel destek seviyesine doğru gerilemiştir.

Ancak bu gerileme çok uzun sürmeyip, ibre yeniden tersine döndü. Bazı analistlerin tahminlerine göre Ethereum 1200 dolar seviyelerine kadar çıkacaktı. Analistlerin dediği gibi henüz 1200 bandına ulaşamasa da, azınlıkta bulunan bazı analistlerin 500 bandına çıkacağı yönündeki Ethereum yorum içeriğinin doğruluğunu kanıtladı. Henüz 2020 yılı sonlanmadan, Ethereum 609.37 dolardan işlem görerek, son yılların en yüksek değerine ulaştı.

Ethereum Yorum 2021

Analistlerin Ethereum yorum 2021 yılında ağırlıklı olarak artış göstereceği yönünde. Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki yılın ilk günlerine hızlı girecek olan Ethereum rekor seviyeleri görebilir. Geçtiğimiz yıl 490 dolardan işlem gören Ethereum bugünlerde bu rekorunu kırarak 609.37 dolardan işlem görüyor. Ethereum 2021 tahmini ne olur diye sorgulayan yatırımcısına ise, 2021’in ilk ve ikinci çeyreğini yükseliş ile kapatacağı müjdesi verilebilir.

Ancak analistler 2021 yılının son çeyreğini ise Ethereum’un düşüş ile kapatacağını düşünüyor. Kısa vadede düşüş yaşanacağı düşüncesinin ağırlıkta olduğu bu altcoinin 2021 yılının Ağustos ayına kadar 700-800 dolar bandına ulaşması bekleniyor. Ancak 2021 Eylül ayının başlaması ile birlikte ibrenin tersine döneceği ve altcoinin düşüşe geçeceği yorumlar arasında yer alıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu