Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

ETH, Kraken’de Neden 700 Dolar Bandını Gördü, Açıklama Geldi

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell tarafından ise konuyla ilgili olarak açıklama geldi.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, kripto para borsası olan Kraken’de birkaç gün önce 700 dolar bandına kadar önemli bir düşüş yaşamış, çoğu yatırımcı bu düşüş yüzünden büyük zararlar etmişti. Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell tarafından ise konuyla ilgili olarak açıklama geldi.

Kripto piyasasına genel hakim olan düşüşten en çok ETH etkilenmiş gibi görünüyor. Kraken’de 700 dolar bandına kadar düşen ETH’nin bu fiyatı yatırımcılar için önemli riskleri beraberinde getirmişti. Ancak Kraken’de bu fiyata düşmesine rağmen başka borsalarda ETH 1500 dolar bandında işlem görüyordu. Konuyla ilgili olarak Powell bu durumun neden kaynaklandığını henüz bilmediklerini söyledi.

Sert Düşüşün Sebebi Araştırılıyor

Kraken CEO’su Powell tarafından yapılan açıklamada borsada ETH fiyatının bir anda 700 dolar bandına düşmesinin tam olarak henüz bilinmediği belirtildi. Powell konuyla ilgili araştırmaların sürdüğünü ve ilk verilere göre Trade Engine tarafından herhangi bir sorunun meydana gelmediğini ifade etti. İddia edildiği gibi Kraken’in Trade Engine tarafında sorun yaşamasının doğru olmadığını ve sert düşüşün de bununla ilgisinin olmadığını vurguladı.

Kraken’de oluşan durum sonrasında ise pek çok ETH yatırımcısı zarara uğradı ve borsa için bu son derece olumsuz bir durum yarattı. Her ne kadar kullanıcıların ne kadar zarara uğradığı tam olarak bilinmese de bunun milyar dolarları ifade ettiği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam