Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

ETH İçin Yükseliş Devam Ediyor, Yatırımcılar Sinyali Takip Ediyor

Nisan ayı performansına bakıldığında ETH fiyatında yüzde 50’ye yakın artış yaşandığı görülüyor

] }

Lider kripto birimi Bitcoin BTC günlerdir beklenen hamleyi yapamamasına rağmen piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto birimi olan ETH önemli yükseliş kaydetmeye devam ediyor. Buna göre Nisan ayı performansına bakıldığında ETH fiyatında yüzde 50’ye yakın artış yaşandığı görülüyor.

BTC’nin ise yüzde 10 oranında değer kaybı yaşadığı görülüyor. Bu durumun en büyük sebebi ise kripto piyasasında ilginin eskisi gibi BTC’de toplanmaması olarak öne çıkıyor. Altcoinler gün geçtikçe daha fazla rağbet görmeye devam ederken ETH performansı ile yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Daha önceden BTC’ye sıkı sıkıya bağlı olan ETH’nin şimdi böyle bir performans sergilemesi herkesin dikkatini çekiyor.

ETH Yükselme Çizgisini Koruyor

ETH ve BTC paritesine bakıldığında BTC’nin 55 bin ile 58 bin dolar seviyesi dirençlerinde zorlandığı görülüyor. Bu zorluğun ise en çok ETH’a yardımcı olduğu da dikkat çeken diğer gelişmeler olarak öne çıkıyor. Önde gelen pek çok yorumcunun konuyla ilgili olarak dikkat çektiği üzere ETH ve BTC paritesinde zirve görülüyor ve bu durumun daha da yükselmesi bekleniyor.

Uzmanlara göre söz konusu paritede rekor kırılması ise ETH ve BTC’nin yakın zamanda yer değiştirmeye gidebileceğine işaret ediyor. Böyle bir durumda ise ETH fiyatının 5000 dolar bandını zorlaması gerekiyor. Aynı zamanda da piyasa değerini de 1 trilyon doların üzerine çıkarması gerekiyor. Uzmanlar ise bu durumun yakın zamanda gerçekleşme ihtimali olduğuna işaret ediyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu