Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

ETH İçin Önemli İyileştirme Ethereum Berlin Hard Fork Yayına Girdi

ETH için önemli görülen iyileştirmelerden olan Ethereum Berlin Hard Fork yayına girdi. 4 EIP içeren bir güncelleme olan bu fork sayesinde sistemde yenileme çalışmaları yapıldı.

] }

ETH için önemli görülen iyileştirmelerden olan Ethereum Berlin Hard Fork yayına girdi. 4 EIP içeren bir güncelleme olan bu fork sayesinde sistemde yenileme çalışmaları yapıldı. Dün 12.244.000 blokta işleme alınan güncelleme yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Özellikle gas fee ile uğraşmakta olan ve yeni işlem türlerine de izin veren EIP içeren bir ağ yükseltmesi olarak işleme alındı. Yükseltme, bir süredir çok büyük tepki çeken ETH işlem ücretleri yapısında önemli değişiklik olan EIP 1559’u etkin hale getirecek olan çok daha büyük özellikler içeren Londra hard fork’una bir geçiş aşaması olarak görülüyor.

İşlem Maliyetleri İçin İyileştirme Hedeflendi

Ethereum Berlin Hard Fork ile yayına girmiş olan iyileştirmeler şu şekilde; modüler üs alma için kullanılmakta olan belirli işlem türlerine yönelik işlem maliyetlerinin düşürülmesi. ETH’a yeni işlem mantığının eklenmesine yönelik izin verici olan zarf işlemleri uygulamasının kullanılarak tüm işlem türlerinin de geriye doğru uyumlu hale gelmesi. Daha önceden ETH’a yapılan hizmet reddi saldırıları söz konusu olması halinde bir sıkıntı yaratan işlem kodu için işlemlerin gas feelerini arttırmak. Aynı zamanda yeni işlem türü olan zarf işlemleri ile mümkün kılınan EIP2930 üzerinde kullanıcıların işlem ücretlerini düşürmek için karmaşık işlemler için şablonlar yapılmasına olanak tanımak şeklinde belirlendi. Bu güncelleme işlem ücretlerini düşürmeyi hedeflese de ETH için bundan sonraki güncelleme olan Londra hard fork’u beklenmeye devam ediliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu