Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

ETH Fiyatlarının Düşmesinde Ana Sebep Ne Olabilir?

ETH işlemleri için yüksek gas ücretlerinin etkili olduğu ifade edildi. Binance, ETH çekme işlemlerini bu kapsamda askıya aldı.

] }

Dün başlayan kripto para piyasalarındaki düşüşler esasında her kripto para birimine göre farklı sebeplere dayanıyor. Özellikle Kraken gibi borsalarda 750 doları gören ETH fiyatlarının düşmesi için çeşitli açıklamalar gündeme geliyor. ETH işlemleri için yüksek gas ücretlerinin etkili olduğu ifade edildi. Binance, ETH çekme işlemlerini bu kapsamda askıya aldı.

Toplam piyasa değerine bakıldığında en büyük kripto para borsası olan Binance, ETH çekme işlemlerini askıya alma kararı verdi. Binance bu durumu geçen günlerde de yapmış ve büyük bir tepki görmüştü. Binance CEO’su olan Zhao ise konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zhao yaptığı açıklamada ETH ağındaki yüksek işlem ücretlerinin bu duruma sebep olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Binance İşlemleri Askıya Aldı

Zhao tarafından yapılan açıklamalarda ETH ağında büyük bir tıkanıklık görüldüğünü ve tek bir işlem için ortalama 1200’den fazla gas ücretinin talep edilmesinin işlemlerin askıya alınmasına neden olduğu belirtildi. Binance bu kapsamda para çekme işlemlerini durdurdu ve yaptığı açıklama ile bu eylemin kasıtlı olmadığını da vurguladı. Zhao bu eylem öncesinde Binance Coin’in yükselmesini sağlamak için kasıtlı olarak işlemleri durdurmak ile itham edilmişti. Ancak Zhao sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak bu durumun kasıtlı olmadığını ve yüksek gas ücretlerinden kaynaklandığını açıkladı. Bu kapsamda pek çok DeFi yatırımcısı ellerinde bulunan ETH’leri satabilmek için yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda bulunuyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu