Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

ETH, Bitcoin’e Meydan Okumaya Devam Ediyor, Fiyat Ne Olacak?

1 Nisan tarihinden beri yaşanmakta olan fiyat yükselişi göz önünde alındığında ETH fiyatlarında şimdiye kadar yüzde 40 oranında yükseliş görülüyor.

] }

Kripto piyasalarının iki ünlü para birimi Bitcoin ve ETH arasındaki rekabet gün geçtikçe daha da büyüyor. BTC lider kripto para birimi olmayı sürdürürken 1 trilyon dolar üzerindeki toplam piyasa değeri ile şimdilik sarsılmaz bir yerde duruyor.

Ona en yakın olan altcoin ETH ise 300 milyar dolar değerinde piyasa değerini taşıyor. 1 Nisan tarihinden beri yaşanmakta olan fiyat yükselişi göz önünde alındığında ETH fiyatlarında şimdiye kadar yüzde 40 oranında yükseliş görülüyor. Ancak aynı dönemde BTC fiyatlarında ise yüzde 7 oranında düşüş meydana geldi. 1 Nisan’da 58 bin dolardan işlem gören BTC, halihazırda 54 bin dolardan işlem görüyor. ETH fiyatlarında ise yükseliş devam ediyor.

ETH Yakın Zamanda BTC’yi Yakalayacak mı?

ABD’nin dev bankaları arasında yer alan JP Morgan’ın uzmanları ETH almanın uzun vadede BTC sahibi olmaktan çok daha kârlı olabileceğini dile getiriyorlar. Yayınlanan rapor kapsamında ETH’deki mevcut fiyat düşüklüğü sayesinde daha çok ETH almak BTC’ye göre mümkün.

BTC’deki fiyatların mevcut durumda şişme noktasına geldiği için ETH daha istikrarlı ve geleceğe dönük açık olarak kararlar sağlayabiliyor. Teoride ETH uzun vadede BTC fiyatını geçecek. ETH’nin BTC’den çok daha likit durumda olduğuna dikkat çeken uzmanlar bu yüzden yatırımcıların ETH’a yönelmeleri halinde çok daha karlı çıkacaklarını öne sürüyorlar. ETH’nin likidite oranın yüzde 11, BTC’nin ise yüzde 4 olduğunu ifade ediyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu