Ethereum (ETH) Haberleri

Vitalik Buterin: Ethereum Saniyede 100.000 İşlemle Ölçeklendirilecek!

] }

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Eth 2.0 güncellemesi üzerindeki çalışmaların devam ettiğini açıklamasında bulundu.

Ethereum 2.0, çalışma verileri (PoW) ‘den kanıt-kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçtikçe blockchain’in ölçeklenebilirliğini ve performansını artırması için tasarlanmıştır.Vitalik sosyal medya platformu Twitter üzerinden attığı bir tweet’te

ETH 2.0’a geçişin bir gecede gerçekleşmeyeceğini, ancak sonunda saniyede 100.000 işlemi (TPS) işleme kapasitesiyle ağ ölçeklendirmesine yol açacağını söyledi.

Buterin,  ETH 2.0’a geçişin  Ethereum’daki ikinci katman sorunlarınıda çözebileceğini belirterek açıklamasına şu şekilde devam etti.

“Veriler için ETH2 ölçeklendirmesi * genel hesaplama için * ETH2 ölçeklendirmesinden * önce kullanılabilir. Bu, toplamaların en az birkaç yıl boyunca baskın ölçeklendirme paradigması olacağı anlamına gelir: ilk önce veri katmanı olarak eth1 ile ~ 2-3k TPS, daha sonra eth2 ile ~ 100k TPS (faz 1). ”

ETH 2.0  güncellemesi kademe kademe   piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Mayıs ayında, ETH 2.0 güncellemesi testnet’ten sorumlu koordinatörü Afri Schoedon şu açıklamalarda bulundu:  projenin mevcut ilerlemeye dayalı, faz 0 olasılıkla bu yıl veya önümüzdeki yılın sonunda olacağını yönünde açıklamalarda bulundu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu