Altcoin Haberleri

Enjin Samsung Ortaklığı Açıklandı Enjin %750 Değer Kazandı

] }

Oyun odaklı kripto para Enjin aslında beklenilen bir şekilde arttı. Bu artışın sebebi ise bir söylenti şeklinde dolaşan Enjin Samsung ortaklığı. Bu ortaklığın söylenti olarak yayılmaya başlamasından sonra Enjin’in artışı yavaş yavaş başlamıştı. Resmî açıklamanın yapılmasıyla birlikte aynı gün içinde Enjin %70’lik bir değer kazandı. Bu artışla birlikte kripto paranın son bir aydaki artışı %750 oldu.

enjin samsung ortaklığı
enjin samsung ortaklığı

İş birliği Başladı

Singapur merkezli oyun odaklı kripto para kuruluşu Enjin ile Koreli teknoloji devi Samsung’un ortaklığı hakkındaki dedikodular son bir aydır konuşulan konuların başında geliyordu. 28 Şubat tarihli bu konu hakkındaki söylentileri konu alan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu ortaklık uzun süre iki taraf kanadından da açıklanmadı. Nihayetinde ise bugün yapılan bir açıklama ile iki kuruluşun artık ortaklık yaparak iş birliği halinde çalışacakları resmen duyurulmuş oldu. Bu iş birliği şu an için Samsung’un akıllı telefonu S10 ile sınırlı olacak.

Ocak ayının sonlarında Samsung, Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde S10’un tanıtımını yapmış ve bu telefonun kripto paralar için anahtar barındıran Blockchain Keystore özelliğinden de bahsetti. Samsung’un şu ana kadar ürettiği en iyi telefon olan S10 için yapılan tahminler de oldukça ilgin. Samsung yaptığı bir araştırmada bu telefonların 2019 yılında toplamda 45 milyon adet satılacağını düşünmekte. Buna ek olarak içerisine gömülü olacak olan bir kripto para cüzdanının da olması telefonun satışında ciddi bir artış da yapabilir. Enjin Samsung ortaklığı söylentilerinin çıkmasına sebep olan en önemli hareket ise S10’un tanıtıldığı bu kongrede yapılan sunumlardan bir tanesinde Blockchain Keystore’un tanıtımı yapılırken ekrana Enjin’in logosunun olduğu bir görselin çıkmasıydı. Bu sunumun yapıldığı günden beri insanların akıllarında bu ortaklığın gerçekleşmesi ihtimali iki şirketten de herhangi bir açıklama gelmemesine rağmen yüksek olarak görülüyordu.

enjin samsung ortaklığı
enjin samsung ortaklığı

Enjin Nedir?

Enjin (ENJ) video oyunları oynayanların dijital eşyalar almak ve satmak için kullandıkları Ethereum tabanlı bir tokendir. ENJ sadece bir ay önce 0.026 dolardan işlem görmekteydi. Söylentilerin başlamasıyla birlikte yükselişe geçti ve son olarak ortaklığın açıklandığı gün 0,19 dolara ulaştı. Bütün bu yükselişe bakıldığında sadece bir aylık zaman dilimi içinde %750’lik bir değer kazandı.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu