Ekonomi Haberleri

En ucuz sıvı yağ fiyatı değişti! İndirimli ayçiçeği yağı zamlandı

Yeni yılla birlikte evlerin temel ihtiyaçları arasında yer alan ürünlerin başını çeken ayçiçeği fiyatlarına gelen zam miktarı döviz ve altın kurunda yaşanan hareketliliği neredeyse geride bıraktı. Son gelen zamla birlikte ayçiçeği fiyatlar değişti: En ucuz sıvı yağ da zamlandı! İşte İndirimli ayçiçeği yağı kaç para? araştırması yapan vatandaşlar için TMO indirimli ayçiçeği yağı fiyatı sizlerle.

A101, BİM, ŞOK, MİGROS gibi zincir marketlere nazaran çok uygun fiyatlara sıvı yağ satışı yapan TMO indirimli sattığı ayçiçeği yağlarına zam yapıldığını açıkladı. Bu açıklamayla birlikte en ucuz sıvı yağ ve indirimli ayçiçeği yağı kaç para sorularını cevapladık.

Ayçiçek ve Şeker fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı derinden üzerken, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından indirimli olarak vatandaşlara satılan ayçiçeği yağı zamlandı. Artan ayçiçeği yağı fiyatları ile etiketleri yeniden güncelleyen market ve bakkallardan daha uygun fiyata yağ satışına son veren TMO ayçiçeği yağı zam furyasından nasibini aldı.

AYÇİÇEK YAĞ FİYATLARINA ZAM GELDİ

Vatandaşların tepkisi üzerine hükümet ayçiçeği yağ fiyatlarına yapılan zamlar üzerine uygun fiyatlı sıvı yağ satışını TMO üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştı. Yapılan müdahale sonrası 59 liradan satışa çıkan yağ fiyatları daha sonra 99 lira oldu.

Temel gıda fiyatlarında yapılan KDV indirimi sonrası 92,5 TL fiyatına düşen ayçiçeği yapı fiyatları son olarak 129 TL olarak raflarda vatandaşlara sunuldu.

TMO UCUZ AYÇİÇEK YAĞI KAÇ PARA?

TMO ayçiçek yağı fiyatları 129 liradan satışa sunuluyordu. Yapılan son zamla birlikte vatandaşlar en ucuz TMO ayçiçeği yağını artık 135 TL fiyatı ile satın alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam