Bitcoin (BTC) Haberleri

En az Bitcoin ne kadar alınır?

Kripto para birimleri her geçen gün yatırımcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Yatırımcılar En az Bitcoin ne kadar alınır? sorusunu sormaktadır. En az Bitcoin almak isterseniz 100 tl yatırım yapmanız gerekmektedir.

] }

Kripto para birimleri her geçen gün yatırımcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Yatırımcılar En az Bitcoin ne kadar alınır? sorusunu sormaktadır. En az Bitcoin almak isterseniz 100 tl yatırım yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Borsadan borsaya farklılıklar bulunmaktadır. Kimi borsa minimum 500 lira satın alma limiti koymaktadır. Türkiye’de en az 100 tl ile bitcoin satın alabilirsiniz.

Bankalar Bitcoin satıyor mu?

Kripto para meraklıların üzerinden en çok öğrenmek istediği bir konu da Bankalar Bitcoin satıyor mu? sorusudur.

Şu an için herhangi bir banka bitcoin satmamaktadır. Bitcoin satın almak isteyenler kripto para borsasından, bitcoin atm’sinden, bitcoin satan acentelerden satın alabilirler. İlerleyen süreçte bankalarında bitcoin satacağını düşünüyoruz.

Bitcoin transferi ne kadar sürer?

Piyasadaki ilk kripto para birimi bitcoin’dir. Peki bitcoin transfer ne kadar sürede gerçekleşir? . Bitcoin transferi 10 dakika ile 60 dakika arasında gerçekleşmektedir. Tabi bu süre blok yoğunluğuna göre artıp azalma yaşabilir.

Bitcoin transferinin onaylanması 3 aşamadan geçmektedir. Bu aşamalar;

  • Girdi: Göndereceğiniz Bitcoinin var olduğu bir hesaba ihtiyaç vardır
  • Miktar: Gönderilmek istenilen bitcoin miktarı belirlenmeli
  • Çıktı: Bitcoin göndermek istediğinin bitcoin cüzdan adresi gerekli

Sırasıyla bu 3 işlem yerine getirildikten sonra gönderimin gerçekleşmesi için blockchain ağına istek atılır. Madenciler gelen istekleri belirli bir sıra ile güncelleyerek işlemleri yerine getirir.

Bitcoin Transferi Nasıl Kontrol Edilir?

Bitcoin adreslerinden kullanıcı kimlikleri bulunmasada, Bitcoin transferleri takip edilebilmektedir. Blockchain explorer adresinden bitcoin transferlerini kontrol edebilirsiniz. Kripto para borsalarına göre işlem onay sayıları değişmektedir.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin satın almak için gerekli olan yolları yukarıda bahsettik lakin hangi sitelerden ve firmalardan alacağınız hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıda ki firmalardan satın alabilirsiniz.

  1. BtcTurk
  2. Binance
  3. Paribu
  4. BitTurk
  5. Okex

Yukarıda bahsettiğimiz 5 farklı firmada Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Aynı zamanda bu firmalar yıllardır faaliyet gösteren ve müşterilerinin güvenini kazanmış firmalardır. Eğer 5 firma arasında kararsız kalırsanız BtcTürk firmasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

 

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu