Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Elon Musk’tan İlk Açıklama Geldi, BTC Satmadığını Açıkladı

Birkaç gündür kripto piyasalarının kötüye gitmesinden sorumlu olarak görülen Elon Musk’tan konuyla ilgili olarak açıklama geldi.

] }

Birkaç gündür kripto piyasalarının kötüye gitmesinden sorumlu olarak görülen Elon Musk’tan konuyla ilgili olarak açıklama geldi. Tesla ve Spacex şirketlerinin sahibi olan Musk, özellikle yaptığı açıklamalar ile piyasayı etkilemeye devam ediyor.

Twitter üzerinden yapılan açıklamaları ile gündeme gelen Musk, sosyal medya platformunda yatırımcıların tepkisini çekmeye devam ediyor. kripto piyasası Musk’ın ifadeleri yüzünden de önemli kayıplar yaşıyor. Özellikle son günlerdeki Musk’ın elindeki BTC’leri sattığına yönelik ifadeler BTC fiyatlarında şok düşüşlere yol açtı. Musk ise bugün göndermiş olduğu tweetinde böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Musk Elindeki BTC’leri Satmadı

Yapmış olduğu açıklamalar ile piyasalarda kan kaybına yol açan Musk’tan konuyla ilgili olarak ilk net açıklama geldi. Musk bugün gönderdiği tweet’inde BTC satışı yapmadığını belirtti. Musk şu ifadeleri kullandı; “Bu konudaki konuşmalara açıklık getirmek için şunu ifade etmeliyim; Tesla hiçbir zaman BTC satmadı,” dedi. Bu açıklama sonrasında ise en son 42 bin dolar bandına kadar gerileme yaşamış olan BTC’de bir nebze toparlanma yaşandı ve fiyat ufak çaplı değer kazandı.

Ancak Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar piyasalarda yeni soruları da beraberinde getirdi. Özellikle pek çok yatırımcı ve analistin piyasaların tek bir kişinin ağzından çıkan laflara bağlı olmasının vahim olduğunu belirtti. Bu durumun değişmesi gerektiğini de ifade eden uzmanlara göre Elon Musk ya da başka bir ismin etkisi piyasalarda bu kadar çok olmamalı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu