Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasının Ardından Bu Altcoin’e Olan İlgi Katlanarak Arttı! İşte Detaylar

Elon Musk Twitter satın aldı ve bu altcoin insanlar tarafından araştırılmaya başladı.

0

25 Nisan 2022’de popüler altcoin Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığının açıklasının ardından dünya genelinde “Dogecoin Satın Al” hakkında yapılan internet aramalarının yüzde 392 oranında arttığı Google arama verilerinin analizi tarafından belirtildi. Bu altcoin tekrardan bir patlama yaşayabilir mi? İşte haberin detayları…

Twitter’ın Satın Alınması Dogecoin’e Ait Aramaları Patlattı

Bulgular hakkında yorum yapan CryptoWallet.com’dan bir sözcü, Elon Musk’ın sadece dünyanın en zengin insanı olmadığını, aynı zamanda da Dogecoin’in en açık sözlü destekçilerinden biri olduğunu ve  Musk’ın tek tweet’inin ve yorumlarının kripto para biriminin fiyatında bir artışa yol açtığını belirtiyor. Sonrasında konu ile alakalı şu ifadeleri kullanıyor:

Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberi patladığından beri Dogecoin, haberler geldikçe, beklendiği gibi yüzde 20’nin üzerinde arttı. Bu bulgular, Elon Musk’ın yalnızca ana akım sosyal medya platformlarında değil, aynı zamanda kripto para dünyasında da sahip olduğu etki ve güce dair büyüleyici bir fikir sunuyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Alması Nasıl Geçekleşti?

Pazaertesi günü yaptığı açıklamada tamamı Elon Musk’a ait olan bir kuruluş tarafından 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınması için kesin bir anlaşmaya girdiğini belirten büyük sosyal medya platformu Twitter, adi hisselerinin her bir hissesi için hisse başına nakit olarak Musk’dan 54.20 dolar alacak.

Twitter Yönetim Kurulu tarafından oybirliğiyle onaylanan anlaşma, platform hissedarlarının onayına bağlı olarak bu yıl içinde gerçekleşmesi planlanıyor. Bu gelişmelerin ardından anlaşmanın tamamlanması ile  Twitter’ın özel bir şirkete geçmesi beklenirken New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak dokuz yıllık faaliyetini sona erdireceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }