Bitcoin (BTC) Haberleri

Elon Musk ’un Tuhaf Bitcoin Tweeti Kripto Topluluğunu Karıştırdı

] }

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve uzay araştırma şirketi SpaceX, kripto para topluluğunu karıştıran amiral gemisi kripto para birimi bitcoin hakkında tuhaf bir tweet yayınladı.

Elon Musk birden fazla şirket yönetiyor. Bitcoin’in onun güvenli sözcüğü olmadığını tweet olarak atması, kripto topluluğundan birçok yanıt almasını sağladı. Bazıları, Bitcoin’i 30 milyon takipçisinin önüne koyduğuna dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler
elon musk’un tuhaf bitcoin tweeti kripto topluluğunu karıştırdı
elon musk’un tuhaf bitcoin tweeti kripto topluluğunu karıştırdı

Özellikle, Musk geçmişte kripto para birimlerine birçok kez hitap etti. Şubat 2019’da Tesla’nın CEO’su bitcoin’i “oldukça parlak” olarak nitelendirdi ve Ethereum’dan da Twitter CEO’su Jack Dorsey ile birlikte “Bir yerli kripto para birimi olacak mı?” şeklinde bahsetti. Ancak ekledi: Tesla’nın kaynaklarını kripto paraya katılmak için iyi bir şekilde kullanılıp kullanılmayacağından emin değildi.

Aynı zamanda Square adlı ödeme uygulamasının CEO’su olan Dorsey, geçmişte amiral gemisi kripto para birimini desteklediğini açıkça belirten tanınmış bir bitcoin destekçisidir. Square’in kripto bölümü, BTC’nin büyümesine yardımcı olmak için efsanevi bitcoin geliştiricilerini bile işe aldı.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu