Bitcoin (BTC) Haberleri

Elon Musk: Geç Kaldım ama Bitcoin’i Destekliyorum

Musk, BTC’yi kişisel olarak desteklediğini söyledi.

] }

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, Türkiye saati ile sabah 09.00’da başlayan Clubhouse yayınına katıldı. Burada Bitcoin için açıklamalarda bulunan Musk, BTC’yi kişisel olarak desteklediğini söyledi. Bitcoin’in yakın zaman içerisinde daha geniş kitlelerden destek almaya başlayacağını da iletti.

Sosyal medya ile ilgili gelişmelere dair soruları da yanıtlayan Musk, Bitcoin için, “Geç kaldım ama Bitcoin’i destekliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Biyografisini Güncellemişti

Geçtiğimiz hafta Elon Musk, Twitter hesabındaki biyografi kısmını “Bitcoin” olarak güncellemiş ve bir akımı başlatmıştı. Clubhouse yayınında ünlü CEO’ya biyografisinde yaptığı değişiklik soruldu. CEO, sosyal medyaya taşınan konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Şu aşamada artık bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Ben bir bitcoin destekçisiyim. Partiye biraz geç kaldım ama yine de geldim. Bitcoin, geleneksel finans camiasından kabul görmenin eşiğine geldi.”dedi ve Musk, “Sekiz yıl önce bitcoin almalıydım ama geç kaldım.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Ani Yükseldi

Clubhouse yayını sırasında kendisine sorulan sorulardan biri de BTC fiyatının yükselip yükselmeyeceği idi. Elon Musk’a yayın sırasında Bitcoin ile ilgili soruların sorulması, BTC fiyatının bir anda yükselmesine neden oldu. Coinbase tarafından yayınlanan verilere göre BTC fiyatı, sorunun sorulduğu anda hızla yükseldi. Bitcoin fiyatı Elon Musk’ın açıklamaları sonrasında düştü.

JP Morgan analistleri bu fiyat yükselişiyle ilgili olarak yorumda bulundu. Elon Musk sonrası görülen hareketliliğin sağlam temellere dayanmadığı belirtildi. Bununla birlikte piyasada düşüş yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu