Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Elon Musk Etkisiyle Ünlü Şirket de BTC’den Ayrıldı

Elon Musk etkisi piyasada hâlâ sürüyor. Elektrikli otomobil şirketi Fisker’in kurucu ortağı, çevresel endişeleri sebep göstererek, Bitcoin alışlarına ya da BTC ödemelerine izin vermeyeceğini açıkladı.

] }

Elon Musk etkisi piyasada hâlâ sürüyor. Elektrikli otomobil şirketi Fisker’in kurucu ortağı, çevresel endişeleri sebep göstererek, Bitcoin alışlarına ya da BTC ödemelerine izin vermeyeceğini açıkladı.

Ünlü şirket Tesla’nın da rakibi olan Fisker’de arkasını BTC’ye dönmüş durumda. Şirketin CEO’su H. Fisker, ilerleyen dönemlerde Bitcoin’e yönelik bir hamle yapmayacaklarını açıkladı. Ayrıca artan çevresel endişelere değindi ve sürdürülemez bir çözüm olarak gördüğü BTC’yi kullanmayacağını açıkladı.

H. Fisker: Bitcoin’i Sürdürülebilir Çözüm Olarak Görmüyorum

Tesla’nın Bitcoin’e yönelik eylemlerinin ardından, Tesla’nın diğer şirketler için bir örnek timsali olup olmayacağı düşünülmekteydi. Fakat bu düşüncenin aksine, Tesla’nın büyük rakibi Fisker şirketinin, lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelik herhangi bir işleminin olmayacağı ortaya çıktı.

Şirketin CEO’su Fisker, şirketinin BTC’ye yatırım yapmayacağını ve BTC ödemelerini kabul edebileceği bir olasılık olmadığını dile getirdi. Ayrıca kripto para birimi BTC’nin fiyatında meydana gelen dev düşüşleri de dikkate almadığını açıkça dile getirdi. Üstelik çevresel faktörleri olumsuz etkilediğini ve bu durumun BTC’den uzaklaşmalarında bir sebep olduğunu söylerken şu açıklamalarda bulundu:

“Bunun sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmemekteyim. Bitcoin çevre dostu değil. Bu yüzden böyle bir hamle gerçekleştiremezdik.

Çevresel faktörleri olumsuz etkilediğini öne sürerek BTC’den uzaklaşan Fisker şirketi, bu açıklamalarıyla BTC’den ayrılanlar kervanına katılmış oldu.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu