Kripto Para Haberleri

Elon Musk Bitcoin’e Yönelik Açıklamalar Yaptı, BTC Başarılı Oldu mu?

Ünlü iş insanı ve girişimci Elon Musk’ın uzun süredir ismi kripto piyasasında çok sık anılmaya başlandı.

] }

Ünlü iş insanı ve girişimci Elon Musk’ın uzun süredir ismi kripto piyasasında çok sık anılmaya başlandı. Kripto sektörünü geleceğin teknolojisi olarak gören ve sahibi olduğu firmaların kripto para almalarını sağlayan Musk, özellikle sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar ile birimlerin fiyatlarının yükselmesine de neden oluyor. Dünyanın en zengin isimlerinden birisi olan Musk’ın her yaptığı paylaşım kripto paraların değerlerinin belirlenmesine yardım ediyor. Son olarak ise BTC hakkında açıklamalarda yapan Musk, son günlerdeki düşüş trendine değindi. Musk’a göre BTC bir teste tabi tutuluyordu ve testten başarılı bir şekilde geçmiş oldu.

Tesla BTC Satışı Yaptı Tepki Çekti

Birkaç gün önce Tesla’nın BTC rezervlerinin yüzde 10’u gibi bir kısmını sattığı ortaya çıkmıştı. Bu durum ise kripto para sektöründe tartışmalara neden olmuştu. Musk’ın her fırsatta kripto paralara yönelik olumlu sözler söylemesine rağmen Tesla’nın satış yapması kimi yatırımcılar tarafından tepki ile karşılanmıştı. Ancak Musk konu hakkında açıklama yaptı ve bunun şirketin rezerv satışından yapıldığını ve likidite sağlamak amacıyla yapıldığını belirtti. Kişisel olarak kendi kriptolarını satmadığını ifade eden Musk bu sayede de yatırımcıların tekrar güvenini kazanmayı başardı. Bir sosyal medya kullanıcısının kendisine BTC’nin düşüş durumunu sorması üzerine testten geçtiğini ifade eden Musk, bu sayede kripto piyasalarına olan güvenini de sürdürmüş oldu. BTC ise henüz bu gönderiye beklenen tepkiyi göstermedi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu