TradingView En İyi İndikatörler

TradingView En İyi İndikatörler

En iyi indikatörler, en iyi alım satım indikatörler hakkında bilgiler yer alır.

TradingView En İyi İndikatörler yeni yatırımcılarının en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. İndikatörler teknik analizde kullanılan al sat sinyalleri üreten araçlar olarak bilinmektedir. Peki indikatörler bizlere her zaman doğru sonuçları verir mi, genel olarak indikatörler yüzde yüz doğru sonuçlar vereceğini iddia etmek yanlıştır. İndikatörler geçmiş verilerden yararlanarak gelecek hakkında tahminlerde bulunmak ve olası ihtimalleri görmek için kullanılmaktadır.

TradingView En İyi İndikatörler nelerdir;

 • Macd İndikatörü
 • Rsi İndikatörü
 • Hareketli ortalama indikatörü
 • Üssel hareketli ortalama indikatörü
 • Chaikin indikatörü
 • Haho indikatörü
 • Bollinger bandı
 • Müthiş Osilatör
 • Fibonacci Düzeltmesi
 • Chande Momentumu
 • Ichimoku Bulutu
 • Parabolic SAR

Macd İndikatörü

TradingView En İyi İndikatörlerin başında macd indikatörü gelmektedir. Macd göstergesi iki farklı günün ortalamasını gösteren momentum indikatörlerinden birisidir. Macd 12 ve 26 günlük kapanış ortalamasını yansıtmaktadır. 12 günlük ortalama 26 günlük ortalamayı kesip üstüne çıktığı zaman al sinyali 26 günlük kapanış ortalaması 12 günlük kapanış ortalaması kesip üstüne çıkarsa sat sinyali vermektedir.

Rsi İndikatörü

Rsi (Göreceli güç endeksi) indikatörü işlem yapmak istediğiniz zaman aralığının en yüksek kapanışlarının toplamı / belirlediğiniz zaman aralığı ile en düşük kapanışların toplamının / (bölü) belirdiğiniz zaman ortaya çıkan değerlerdir. Bu değer 0 ile 100 arasında bir değer olacaktır. 70 üzeri aşırı alım bölgesini 30 altı ise aşırı satım bölgesini belirtmektedir. Yani alacağınız emtia rsi değeri 70 üzeri ise çok yoğun alım yapıldığı ve her an satış gelebileceğinin sinyalini verirken 30 altı aşırı satım yapıldığını ve artık alımlarının yapılabileceğinin sinyallerini vermektedir.

Hareketli ortalama İndikatör

Hareketli ortalama trend analizlerinde kullanılan popüler indikatörlerinden birisidir. Diğer indikatörlerin aksine gecikmeli veriler sunmaktadır. Genelde 200 günlük ortalama, 100 günlük ortalama ve 50 günlük ortalama en çok kullanılan verilerdir. Geçmiş 200 günün fiyat ortalamasını hesaplamaktadır. Hareketli ortalama gün sayısını ayarlar kısmından istediğiniz gün sayısına değiştirebilirsiniz.

Aşağıdaki grafikte uzunluk yazan kısma istediğiniz gün sayısını yazabilirsiniz.

Parabolic SAR İndikatörü

Parabolic SAR indikatörü tradingwiev en iyi indikatörleri arasında yer almaktadır. Sar indikatörü kısa vade alım ve satım işlemlerinde başvurulmaktadır. Dur ve ters işlem al anlamına sahiptir, aşağıdaki görsel üzerinden incelediğimizde noktalar fiyatın üzerinde ise sat sinyali altında ise al sinyali vermektedir.

Bollinger Bandı

Bollinger bandı 1980 yılında John Bollinger tarafından geliştirilmiş olan volatilite bandıdır. Bollinger bandı 3 band'tan oluşturmaktadır. Her bandın altında ve üstünde 20 günlük hareketli ortalama verileri yer almaktadır. Aşağıdaki görselden de görüleceği üzeri orta bandı kırması üst band seviyesine gelme ihtimalini orta bandın altına düştüğü zaman en alt band destek noktasını oluşturmaktadır.

Fibonacci Düzeltme İndikatörü

Fibonacci indikatörü her teknik analizcinin başvurduğu indikatörlerin başında gelmektedir. Temel amaç önemli destek ve direnç noktalarını belirlemektedir. Fib düzeltme klavyede alt tuşuna basıp f tuşuna bastığınızda otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Grafiğinizde en düşü fiyattan en yüksek fiyata kadar fibi çekip bırakınız. 0 ile 1 arasında bir dizilime sahiptir. Grafiğe baktığınızda daha net anlayacaksınız.

fibonacci

Chaikin indikatörü

Chaikin indiktörü herkesin bilmediği ancak en önemli indikatörlerden birisidir. Belirlediğiniz periyottaki nakit para hacmini gösteren teknik göstergelerden biridir. Yatırım yapacağınız yada yaptığınız emtia, kripto paraların nakit akışını bu indikatörden takip edebilirsiniz.

Yatırımcılar tarafından en çok kullanılan ve popüler olan Tradingwiev en iyi indikatörleri sizler için listeledik ve en önemli bir kaç indikatörü sizler için açıkladık. İndikatörlerin sinyalleri her zaman doğru çıkmayacağını unutmayınız bunlar sadece sinyal niteliğinde ve yatırımcılara alım ve satım işlerinde yardımcı verilerdir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.