THY Hedef Fiyat 2023 - THYAO Hisse Senedi Yorum- THY Temettü 2023

THY Hedef Fiyat 2023 - THYAO Hisse Senedi Yorum- THY Temettü 2023

Thy hissesi uzun vadede ne olur 2023, THY hedef fiyat 2023, Ak Yatırım THYAO hedef fiyat, THY hisse Temettü 2022, THY hisseleri çıldırdı, THY Hisse yorumları son dakika bilgileri yer almaktadır.

THYAO hedef fiyat 2023 başlığı altında İş Yatırım tarafından olası değer kazanımı işaret edildi. İş Yatırım, Türk Hava Yolları hisselerinin şirketin yolcu ve kargo birimlerinden elde ettiği yüksek karlara bağlı olarak yatırımcılardan daha fazla talep görebileceğini aktarıyorlar. İçeriğimizden THYAO hedef fiyat beklentisi, hisseye yönelik analist yorumları, şirketin yatırımları hakkında bilgileri edinebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Hakkında

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketi olarak tanımlanır. Merkezi İstanbul’da olan şirket, içerisinde Orta Doğu, Avrupa, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Orta Afrika, Güney Amerika’nın bulunduğu geniş uçuş ağına sahiptir. 2022 senesinde 28 milyon, 2021 yılında ise 44.8 milyon yolcu taşıyarak her sene yolcu kapasitesini yükseltmeyi başarmıştır. Bu durum hem şirketin karlılığına hem de hisse değerlerine pozitif etki yapan bir faktördür.

Amerika Havacılık Değerlendirme Kurulu tarafından 2018 senesinde 5 yıldız küresel hava yolu ödülünü almış ve bu başarısını günümüze kadar sürdürmeye devam etmiştir. 6 kez arka arkaya Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları, Dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen hava yolları arasındadır.

turk-hava-yollari-sirket-bilgileri.png

Türk Hava Yolları Yatırımları

Türk Hava Yolları Şirketi’nin yatırımları hakkında bilgiler şu yöndedir:

  • Curtiss King Bird uçak tiplerine yatırım,
  • Junkers F-13 yatırımları,
  • 10 koltuklu Tupolev ANT-9 ve diğer tip uçakların seferlere dahil edilmesine yönelik yatırımlar,
  • Yolcu konforunu sağlayacak teknolojilere yatırımlar,
  • Uçuş sahasını genişletecek, sefer sayısını yükseltecek projelere yatırımlar,
  • Filolara yönelik yatırımlar,
  • Kargo uçaklarına, faaliyet raporunda pozitif verileri sağlayacak projelere ilişkin yatırımlar,
  • Kargo birimlerinin iyileştirilmesine yönelik yatırımlar,

Türk Hava Yolları yatırımları ve geleceğe yönelik çalışma planları THYAO hissesi hedef fiyat 2023 kategorisinde tahmin paylaşan finansal kuruşlarca yakından takip edilmektedir.

turk-hava-yollari-yatirimlari-finansal-tablo.png

THYAO Bedelsiz Artırım Yapıldı mı?

THYAO bedelsiz sermaye artırımı 26.06.2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Şirket aynı zamanda 15.12.2000’de sermaye artırımı ve bölünme sonrası 175.000.000 sermaye değeri açıklamıştır. Şirketin yeni bir sermaye artırımına ilişkin açıklaması gündemde bulunmuyor.

thyao-bedelsiz.png

THYAO Temettü Dağıtımı Yapacak mı?

THYAO temettü dağıtımı, 26.06.2013 senesinde gerçekleştirilmiştir. Şirketin yeni bir tarihte yapmayı planladığı temettü dağıtımına ilişkin henüz bir bilgi gündeme yansımış değildir.

thyao-temettu.png

THYAO Hissesini Gelecekte Ne Bekliyor?

THYAO hissesinin geleceğinin parlak olacağı tahmin ediliyor. İş Yatırım analistleri, Türk Hava Yolları’nın 203 milyon dolar konsolide net zarara kıyasla 737 milyon dolar konsolide net kara sahip olduğunu açıklayarak, şirketin güçlü imajını betimlediler.

Analistlere göre, şirketin yolcu ve kargo birimi gelirlerinde artış devam ediyor ve bu durum THYAO hisselerinin yatırımcılardan daha fazla talebi karşılamasını sağlıyor. İş Yatırım, şirketin yolcu gelirlerinin artan ciroda daha fazla paya sahip olmaya başladığını, sıkı maliyet yönetiminin ise karlılık düzeyini pozitif yönde etkilediğini belirttiler.

Şirketin konsolide gelirlerinin %28 üzerinde, yolcu ve kargo birimi gelirlerinin ise %124 oranında artış yaptığına dikkat çektiler. Yolcu kapasitesi %2, doluluk oranı %75 artan şirketin hisselerinin de paralel olarak gelecekte değerlenebileceği ön görülüyor. Peki hedef fiyat ne yönde? Bu soruya ilişkin yanıtı alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

THYAO Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten THYAO teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

THYAO Hisse Yorum

THYAO hissesi yorum kategorisinde İş Yatırım tarafından sunulan çarpıcı tahmin yer aldı. İş Yatırım, THYO hissesinin 2023 için %25 getiri potansiyeli taşıdığını aktardı. Analistlere göre şirket, yakıt birimlerindeki giderlerini düşürebilmesi ardından daha iyi şartlara sahip olabilecek.

thyao-yorum.png

Güçlü faaliyet yatırımları sayesinde ise nakit yaratarak, konsolide net borcunu 2020 yılındaki rekor net borcunun oldukça altına çekmeyi başarabilecek. Nitekim 2020’deki 14.1 milyar dolarlık borcun 2022’de 4 milyar dolara gerilediği işaret edildi. Analistler THYAO hissesinin 2023’de değer kazanan hisseler arasında yer alarak, en az %25 getiri sunabileceğini düşünüyorlar.

THY hedef fiyat 2023

THYAO hissesi 2022 yılı 9 Aralık tarihinde 140,10 TL’den alıcı buluyor. İş Yatırım analistleri ise THYAO  hedef fiyat 2023 kategorisinde güncelleme yaparak tahmini fiyatı yukarı çektiler. Analistler hissenin 2023’de 170 TL’lik hedef fiyatı test edebileceğini aktardılar.

thyao-fiyat-tahmini.png

İş Yatırım 2022 yılının ortasında THYAO hissesi için hedef fiyat tahminlerini 74 TL seviyesinde sunmuşlardı. Ardından borsaya yönelik yeni gelişmeleri takip ederek hedef fiyat tahmini 126 TL’ye çıkarmışlardı. Aralık ayına geldiğimizde ise Türk Hava Yolları için grafiğin olumlu seyretmesi hedef fiyatın 170 TL’ye çekilmesini sağladı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.