Selçuk Geçer’den Dikkat Çeken Açıklama: Dolar 16 TL’yi Geçti! Şimdi Sırada Ne Var?

Selçuk Geçer’den Dikkat Çeken Açıklama: Dolar 16 TL’yi Geçti! Şimdi Sırada Ne Var?

Dolar kurunun 16 TL'yi aşması sonrasında Selçuk Geçer yatırımcılara dikkat çeken uyarılarda bulundu. Doların yıl sonu tahminlerine erkenden ulaşacağını belirten Geçer, ulaşacağı seviyeler hakkında bilgi verdi. Dolar kurunun yükselişi Aralık 2021 de yaşanan büyük kur patlamasını akıllara getirirken,  Selçuk Geçer yeni tahminlerini açıkladı. İşte haberin detayları...

Yıl Sonu Gelmeden 17,5 TL Olabilir.

Sosyal medya üzerinden dolar kuru tahmin inlerini açıklayan Selçuk Geçer, yatırım yapacakları uyardı. Geçer dolar kurunun ilerleyen günlerde 16,80 TL'ye kadar yükseleceğini belirtti.  Geçer HSBC Bankasının yıl sonu dolar kuru tahminini hatırlattı ve yıl sonu dolar kuru 17,5 TL olabileceğini ancak bu rakamın yıl sonundan önce gerçekleşeceğini ifade etti.

Ekonomist Selçuk Geçer, HSBC Bankası’nın dolar kuru yıl sonu tahminini 16,5 TL'den 17,5 TL'ye yükselttiğini ve bankanın kendi ekonomistleri 3. çeyrekte enflasyonun yüzde 90 seviyelerine ulaşabileceğini öngördüğünü söyledi. Enflasyonun bu seviyelere ulaşması yıl sonunu bulabilir fakat dolar kurunun yıl sonunu beklemeden 17,5 TL'ye kadar ulaşabileceğini söyledi.

Dolar 30 TL’yi Görebilir

Birkaç gün önce katıldığı Youtube kanalında dikkat çeken açıklamalar yapan Geçer, Türkiye'nin çok büyük bir krize doğru ilerlediğini söyledi ve şu şekilde devam etti:

Umarım dolar 30 lirada durur diyorum. Çok daha derin bir krize doğru ilerliyoruz.

Türkiye'nin aynı 1929'daki gibi bir ekonomik krizin eşiğinde olduğunu ifade eden Geçer, dolar kurunun önce 20 TL'yi sonra da hızlı bir şekilde 30 TL'yi geçeceğini ifade etti. Böyle devam ederse dolar kuru büyük bir patlama yaratarak 100 TL'ye kadar ulaşacağını iddia etti.  Söylediklerine inanmayan kişilere 1994 senesini hatırlatan Geçer, 8 bin lira olan doların bir günde 48 bin dolara sıçrayarak 6 kat birden arttığını hatırlattı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.