Sasa'da Gündem Bedelsiz Sermaye Artışında! Algı Haberleri Kısa Sürede Yalan Çıktı

Sasa'da Gündem Bedelsiz Sermaye Artışında! Algı Haberleri Kısa Sürede Yalan Çıktı

Sasa hissesinde sular durulmuyor. En son yayınlanan spk haberi sonrasında ulusal basında "sasa bedelsiz sermaye arttırmı onaylandı" Haberinin yalan çıkması büyük tepkilere neden oldu.

Son günlerin gündeminde olan sasa hissesiyle ilgili spk''dan haber çıktı. Spk sasa hissesinin tahsisli olarak bedelli arttırımını onayladı.

Birçok ulusal basın spk raporunu manipülatif bir şekilde sasa bedelli sermaye artışını onayladı, şeklinde servis edildi. Oysa gerçekte böyle bir durum söz konusu değil.

Bir çok şirket, nakit sermaye artırımı yapmanın mümkün olmadığı durumlarda tahsisli sermaye artırımına gitmesinden başka yolu olmadığından tahsisli bedelli yada bedelsiz arttırımına gideri.

Spk raporu ve gerekli açıklama şu şekildedir;

sasa-bedelsiz-onay-2.pngsasa-bedelsiz-onay.png

SASA Polyester Sanayi A.Ş.’nin (SASA) 2.255.830.245 TL olan çıkarılmış sermayesinin, ihraç etmiş olduğu 200.000.000 Euro nominal değerli paya dönüştürülebilir tahvillerin (PDT) 13.900.000 Euro nominal değerli kısmının paya dönüştürülmek suretiyle itfası kapsamında gerçekleştirilecek şarta bağlı sermaye artırımı çerçevesinde 2.263.633.096 TL’ye artırılacak olması nedeniyle, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak ve PDT ihracı aşamasında belirlenen şartlar çerçevesinde 1 TL nominal değerli 100 adet (1 lot) pay için 1,7814 Euro dönüştürme fiyatı üzerinden olmak üzere 100.000 Euro birim nominal değerli bir adet PDT karşılığında 5.613.562,37 adet (56.135,62 lot) SASA payı verilmek suretiyle PDT yatırımcılarına tahsisli olarak ihraç edilecek 7.802.851 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Sasa Hisse Fİyatı Ne Kadar

16 kasımda 186 lira seviyelerinde olan sasa hissesinde düşüş devam ediyor. Cuma günü seans kapanışında %7,76 oranında düşüş yaşayarak 120 liradan işlem görüyor.

sasa-fiyati.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.