SANKO Pazarlama Bedelsiz Sermaye Artırımı İçin Tarihleri Açıkladı

SANKO Pazarlama Bedelsiz Sermaye Artırımı İçin Tarihleri Açıkladı

SANKO Pazarlama bedelsiz sermaye artırım detaylarını açıkladı! SANKO, mevcut sermayesini 150 milyon TL'ye yükselteceğini belirtti.

Sanko Pazarlama (SANKO), yatırımcıları için önemli bir duyuru yaptı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla, bedelsiz sermaye artırımına ilişkin detayları paylaştı.

Büyüyen Sermaye

SANKO, mevcut sermayesini 105 milyon TL’den, %42,85 oranında bedelsiz artırarak 150 milyon TL’ye çıkaracak. Şirketin yeni sermayesinde, 36.530.825,12 TL Sermaye Düzeltmesi Olumlu Farklarından ve 8.469.174,88 TL ise Olağanüstü Yedeklerden karşılanacak.

Pay Dağıtım Tarihleri

Bedelsiz sermaye artırımının pay dağıtımına ilişkin tarihler şöyle:

  • Hak Sahiplerinin Belirlendiği Tarih: 22 Eylül 2023. Bu tarih itibarıyla borsada işlem gören tipteki payların sahipleri hak sahipleri olarak belirlenecek.
  • Yeni Payların Hesaplara Gireceği Tarih: 25 Eylül 2023. Yeni paylar bu tarih itibarıyla pay sahiplerinin hesaplarına eklenecek.

sanko-bedelsiz.png

Bedelsiz sermaye artırım işlemi, 19 Eylül 2023 tarihinde Gaziantep Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. Şirket yetkilileri, “Bedelsiz payların ortaklarımıza dağıtım işlemine 21 Eylül 2023 tarihinde başlanacaktır.” ifadelerini kullanmışlardır.

Önemli Notlar

SANKO, yatırımcılarını sermaye artırımı konusunda bilgilendirirken, sermaye artırımının iç kaynaklardan karşılanacağını belirtti. Bu adımın şirket sermayesini daha da güçlendireceği ve şirketin büyüme stratejilerini destekleyeceği düşünülmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.