Milli Piyango Halkın Güvenini Kaybetti

Milli Piyango Halkın Güvenini Kaybetti

5 Temmuz 1939 tarihinde kurulan ve amacı düzenlediği oyunlarla halkın ikramiye kazanmasını sağlamak olan Milli Piyango 'nun güvenirliği son yıllarda oldukça sarsıldı. Bunun arkasında çok bariz şekilde halk tarafından da fark edilen ve sosyal medyanın gündemine düşen çeşitli olaylar mevcut.

2020 yılında tam 80. yılını kutlayacak olan kurum bu süre zarfında insanları zengin etti. Ancak son birkaç yıl içinde yaşananlar insanların bu şans oyununa karşı olan güvenini sarsmış durumda. Yaşananlar arasında en çok dikkat çeken ve insanların aklında soru işareti uyandıran konu, yıllar boyunca büyük ikramiye olarak nitelendirilen ikramiye çekilişlerinin yılbaşı geceleri televizyondan canlı olarak yayınlanırken artık bu uygulamaya son verilmiş olması. Tabi ki sadece bununla sınırlı değil. Her ne kadar çekilişler noter huzurunda yapılıyor olsa da sosyal medyaya düşen ve çekiliş sırasında çekilmiş bazı görüntüler de var. Bu görüntülerde topların arkasında gizleniyor edasıyla duran bir adam bir şeyleri kurcalıyormuş gibi çeşitli hareketler yapıyor. Bu görüntüler vatandaşlar arasında "çekiliş sırasında hile mi yapılıyor?" sorusunun ortaya çıkmasına yol açtı.

Geçen Yılın Kazananı Açıklanmadı

Milli Piyango çekilişlerinin insanlar arasında güven kaybetmesinin bir diğer sebebi ise geçen yılın büyük ikramiye talihlisinin 1 yıl geçmesine rağmen açıklanmamış olması. Aslında açıklanmaması ilk bakışta normal olarak karşılanabilir. Ancak bir yıl öncesi yani 2018 yılına girerken yapılan çekiliş sonucunda büyük ikramiyeyi kazanan kişinin hükumete yakın bir kişi olduğunun ortaya çıkması, bir sonraki büyük ikramiyeyi kazanan kişinin kim olduğunun açıklanmamasının da sebebi olarak gösterilmekte. Bununla birlikte pek çok insan Milli Piyango çekilişlerinin aslında devletin borçlarını ödemesi için bir yöntem olarak kullanıldığını da düşünmekteler.

Bütün bunlar değerlendirildiğinde genel anlamda halkın ülkemizin bu en eski şans oyunları kurumuna karşı olan güvenini kaybetmesi oldukça normal görülüyor. Bu yıl satılan bilet adetlerini de ilerleyen zamanlarda öğrenerek ortaya çıkan tabloyu daha net bir şekilde göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.