Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi?

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi?

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi?

Bankacılık sektörünün hayatımızın her alanına girmesi sonucu neredeyse her gün kullanır olduğumuz kredi kartımızın ödemelerinde yaşadığımız aksaklıklar bizi korkulu rüyalar görmeye sevk edebilir. Çeşitli sebeplerden ötürü kredi kartı borcunu ödemeyi unuttuğumuz, geciktirdiğimiz ya da asgarisini bile ödemekte zorluk çektiğimiz durumlarda kredi kartı borcundan dolayı eve haciz gelir mi sorusu ile uykunuzun kaçması doğaldır. Fakat müsterih olun ki kredi kartı borcundan ötürü böyle ağır durumlarla karşılaşmanız oldukça zordur. En uygun kredi veren bankaları adlı makalemizi okumanızı önemle rica ediyorum.

Kredi Kartı Borcunda Avukatların Tavrı

Şirket avukatları kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz durumlarda bir ay gibi bir süre size zaman tanımakta, ondan sonra yine ödeme yapamamanız halinde sizi rahatsız etmeye başlamaktadır. Hak ve adalet aramayı bırakmış olan bu avukatlar tüm işlerini ticari bir şekilde yürütmeyi düşündükleri için kredi kartı borcu olanları arayıp hapis cezası ya da haciz gibi durumlar ile sizi tehdit edebilir. Kimi zaman avukatların; kredi kartı borcundan dolayı eve haciz gelir mi sorusu ile huzursuz olduğunuzu bildikleri günün namüsait saatlerinde bile yapacakları bu rahatsızlık verici konuşmalar tamamen sizin huzurunuzu kaçırmak ve biran önce parayı bir şekilde bulup ödemeyi yapmaya zorlamak içindir. Bu yüzden avukatların yapacakları bu konuşmalara aldırış etmemeli ve bu konunun uzmanı birisine danışmalısınız. Bir çok bankaya borçlanan vatandaşlarımızın bu sorununa karşı borç kapatma kredi veren bankalar haberimizi okumanızı önemle rica ederiz.

Taahhüt Buradaki En Önemli Nokta

  • Burada avukatların ve bankaların sizi yanıltmak için kullanacakları en önemli silahlarından biri taahhüt şartıdır.
  • Eğer resmi olarak kredi kartı ya da kredi borcunuzu ödemeyi taahhüt etmemişseniz hapis cezası ile karşılaşmanız mümkün değildir.
  • Anayasamızın 38. maddesinin 8. fıkrasına göre ‘hiç kimse sözleşmeye dayandırılarak yükümlülüğünü yerine getirememiş olmasından ötürü hapis cezasına çarptırılamaz’ kuralı sizin bu noktadaki en büyük yardımcınız olacaktır.
  • Bu noktada avukatların ve şirketlerin kredi ya da kredi kartı borcundan ötürü atabilecekleri tek adım icra takibidir.
  • İcra takibi başladıktan bir süre sonra hala ödemeyi tamamlamamış olursanız evinize haciz gelmesi durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz bu da kredi kartı borcundan dolayı eve haciz gelir mi sorusunun en kapsamlı cevabını oluşturmaktadır.
  • Eğer ödemenizi haciz esnasında yapacağınız taahhüt eder fakat bunu yapmazsanız o zaman ödeme şartını ihlalden ötürü hapis cezası ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.