Kıdemli Analist Dolar Yorumları,  Kıdemli Analist Altın Yorumları *2022

Kıdemli Analist Dolar Yorumları, Kıdemli Analist Altın Yorumları *2022

Kıdemli analist altın yorumu kapsamında genel olarak gram altınla ilgili sert bir çıkış ve düşüş olacağını belirtmektedir. Özellikle yılın ilk haftası vadeli işlemlerin ilk tarihi olduğundan dikkatli olma açısından yatırımcıların bu süreyi mutlaka iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtmektedir. Zarar eden kişilerin veya yatırımcıların al sat yaparak geleceğine yönelik yaptığı yatırımlarda daha bilinçli davranabilmesi amaçlı eğitim vermektedir. Kıdemli analist altın yorumlarının dışında dolar yorumları da yapmaktadır.

Genel bakımdan yılın son ayına kadar ciddi derece de yükseliş yapan altın fiyatları gram altın hesabı üzerinden yorumlanırken yatırımcıları, ekonomiyi ve konu olabilecek her durumu etkilemiştir. Bu yüzden insanların büyük bölümü hangi yöne yatırım yapması gerektiğini bile şaşırmıştır. Özellikle aralık ayındaki artış ve düşüş beraberinde tekrardan atak yapacağı düşünülen altın yönünde insanların yaşadığı zararı yok edebilmesi adına kıdemli analist yorumlarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Altın Yorumu

Altın yorumunda kıdemli analiste göre altının geçtiğimiz günlerde yaşattığı zirveleri tekrardan yaşatmayacak olduğu düşünülmekte fakat oluşan zararında da telafi edileceği yönünde grafik bilgisi belirtilmektedir. Bu sayede hangi fiyattan alınıp hangi fiyatlarda satılması gerektiği konusunda da yatırımcılara yardımcı olduğu belirtilmektedir. Özellikle yatırım anlamında yeni başlangıç yapacak kişilerin özellikle 2022 yılının Ocak ayı itibariyle dikkatli bir şekilde analiz ederek analiz etmesi gerektiğini belirtmektedir.

Yeni ekonomi önlem paketine de dikkat çeken kıdemli analist geri çekilmeler konusunda daha dikkatli olunacağını ve nasıl davranılması gerektiğinin de altını çizmektedir. Piyasanın öne çıkardığı örtülü faiz olayı konusunda yatırımcıların biraz daha geri çekilme yönünde davranacağını ve davranması gerektiğini de belirtiyor. Günlük işlem bazında sert işlem modunun açık olduğu ve bu durumun abartılacak yönde olmadığını da belirten analistin yorumları dikkat çekiyor. Fakat şu konuda kesin ifade ile her yatırımcının kimseni lafı veya direktifi ile davranmaması gerektiğini de belirtmektedir. Altın yorumunda belirtilen ve dikkat çeken analizlerin yanı sıra dolar konusunda da dikkat çeken ayrıntılara yer veriyor. Öte Yanda kıdemli analist altın yorumu yaparken 830 liralık önemli bir direnç noktası olduğunu ifade etmektedir. Ocak ayında ons altında önemli gelişmelerin olacağını ve  vadeli işlemlerin başlayacağında dolayı önemli gelişmeler olacağını ifade etti. Kısa vadedeki direncin kırıldığını belirtmektedir.

Kıdemli Analist Dolar Yorumları

Kıdemli analist dolar yorumları konusunda da yatırımcıları ilgilendirdiği düşünülen bilgiler ilgi çekiyor. Takip edilmesinin fayda göstereceğini belirten kıdemli analist dolar yorumu dikkat çeken nokta grafikte ikili dip formasyonu ve pozitif uyumsuzluk olduğunu belirtmektedir. Doların 14,50 üstüne çıkarsa felaket bir tablo ile karşılaşabileceğimizi de ifade etti. Bu esnada dolar endeksinin güç topladığını ve direncinin sağlam bir şekilde güçlendiğini belirtiyor. Bu konuda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen yorumuyla kur tarafı ve gram altın tarafına göre de yorumlamaktadır. Sert tepkilere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten analist kimsenin sözü ile hareket edilmemesi gerektiğini yine belirtmektedir. Fakat fikir açısından bu dönemde sakin kalınması gerektiğini de belirtmektedir.

Dolar endeksi yorumları yönünden hızlı hareket edilmesinin doğru olmadığını belirten analist gelecek günlerde yatırımcıların yanlış hamle ile davranması sonucu heveslerinin yine kursağında kalabileceğini belirten kıdemli analist mutlaka dikkatli, sakin kalınmasını belirtiyor. Önceki videolarında da paylaştığı bilgilere yönelik yorumlarının sardırmadan not edilerek takip edildiğinde yatırımcısına fayda getireceği konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.

Bildiğiniz üzere son günlerde ani bir şekilde yükselişinde tavan yapan dolar endeksi şaşırtıcı ilerlemiş ve bu sayede birçok kişinin kredi çekip yatırım yapmasına yol açmıştı. Bu yatırımlar kısa süre zarfında iyi getiri sağlasa da merkez bankasından yapılan hamle beraberinde ani düşüş yaşattı. Birçok kişinin mağdur olduğu son günlerde yeniden çıkış yapmaya başlayan dolar için ters köşe durum yaşamaktansa tam zamanlı takip ederek yatırım yapılması tavsiye edilmektedir.

Dolar yorum kıdemli analist tarafından detaylı şekilde yorumlanmış olup gelecek videolarının takip edilmesi birçok kişinin yararına olacağı düşünülmektedir. Şüphesiz geçmiş günlerde yaşanmış durum yeniden tekrar etme olasılığı olabilir. Fakat hazırlıklı olunması ve tam vaktinde al-sat yapılabilmesi açısından soğukkanlı ve sakin kalınması gerektiğini belirtiyor. Yatırım konuları başkasının lafına bakarak yapılacak işlem olmadığından detaylı bir şekilde kendi kararınızla ilerlemek ve sağlıklı adım atabilmek ileriye dönük pişmanlığı engelleyen en önemli adım sayılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum