KCHOL Hisse Hedef Fiyat 2023 - KCHOL Hisse Yorum - KCHOL Temettü 2023

KCHOL Hisse Hedef Fiyat 2023 - KCHOL Hisse Yorum - KCHOL Temettü 2023

KCHOL Hisse Tahmini, KCHOL hedef Fiyat, KCHOL hedef Fiyat, Koç Holding hisseleri neden düşüyor, Koç Holding Hisse Temettü 2022-2023, Koç Holding Hisse yorumları, Koç Holding hisseleri kime ait? bilgileri yer alır.

KCHOL hissesi hedef fiyat 2023 başlığı altında hisse başına %35 üzeri kazancı sağlayabilecek olan bir rakam değeri açıklandı. İş Yatırım tarafından hem KCHOL hissesine yönelik bir yorum hem de hedef fiyat tahmini paylaşıldı. İçeriğimizin devamında Koç Holding yatırımları, KCHOL hissesi hedef fiyatı ve yorumları hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

Koç Holding

Koç Holding, 1926 yılından günümüze 100 seneye yaklaşan bir yolculuğa sahip. Türkiye’nin sanayileşmesinde katkısı olan şirket, sektörünün liderleri arasındadır. İlklerin öncülerinden olan Koç Holding, ilk endüstriyel girişim, ilk uluslararası ortaklık yapan şirket, ilk kez halka arz yapan şirket olarak tanımlanabilir. Bu kapsamda hisselerinin ekonomistlerce neden uzun ve orta vadede kazanç elde etmeye uygun görüldüğü de anlaşılabilir.

Koç topluluğu aslına bakılırsa, ihracatı, çalışan kapasitesi ve cirosunun yanında, Borsa İstanbul’dan aldığı pay bakımından ve ödediği vergilerden dolayı Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğudur. Konsolide net karını ise son 5 yılda TL bazında %34 yükseltmiştir. Büyüme potansiyeli giderek artan Koç topluluğu, enerji, dayanıklı üretim, otomotiv, finans sektörlerin yer alıyor. Rekabette güçlü olan Koç Holding’in diğer dikkat çeken özellikleri sanata, toplumsal sorumluluğa, sürdürülebilir projelere önem vermesidir.

kchol-sirket-bilgileri.png

Koç Holding Yatırımları

Koç Holding yatırımları hakkında bilgiler aşağıdaki şekildedir:

  • Ekonomik ve sosyal kalkınmanın birlikte yürüyebileceğine inanan şirket, kültür, sanat, spor, eğitim, sağlık alanlarında pek çok farklı proje yürütür ve yeni projelere sponsorluk yapar.
  • Koç Spor fest’e yönelik yatırımlar, Karikatür yarışmalarına yönelik yatırımlar ile ön plandadır.
  • Enerji sektöründe geleceği belirleyebilecek teknolojik ve sürdürülebilir projelere yatırım gerçekleştirmiştir.
  • Finans alnında dijital dönüşümü sağlayacak olan uygulama ve teknolojilere yatırım yapmaya devam eder.
  • Dünyaya sunduğu ürünlerin en dayanıklı seviyede üretilmesini sağlayacak ekipman, tesis ve teknolojik araç üretimine yönelik yatırımlar yapar.
  • Otomotivde AR-GE, marka kalitesini iyileştirme, üretim alanlarında yatırımlarına devam etmektedir.

Koç Holding sanattan faaliyet gösterdiği sektörlere kadar her alanda en çok yatırım yapan şirketler arasındadır. KCHOL hissesi hedef fiyat 2023 kategorisindeki, hedef fiyat beklentilerinin yüksek olmasının sebeplerinden bazıları şirketin karlılığı ve yatırım açısından sağladığı başarılardır.

kchol-finansal-tablo.png

KCHOL Hissesini Gelecekte Neler Bekliyor?

Borsa analistlerinin beklentilerine göre, KCHOL hissesini gelecekte parlak günler bekliyor. Örneğin, İş Yatırım analistleri Koç Holding’in net aktif değerinin oldukça iyi bir seviyede olduğunu vurguluyorlar. Başarısının ise sektör ve coğrafya iştirakleri bazında elde ettiği temettü gelirlerinden dolar bazında bir artış sağlanmasına bağlı olduğunu aktarıyorlar.

Öte yandan KCHOL hisselerinin uzun vadede önemli bir kur riski taşımadıkları, 2023’de değer kazanımı sergileyebileceklerini belirtiliyor. KCHOL hissesini uzun vadede beğendiklerini ifade eden İş Yatırım analistleri, son 5 sene içerisinde Koç Holding’in halka açık iştirakleri ile 11 milyar dolar üzerinde yatırım yaptığını da ifade ediyorlar. Hem organik hem de inorganik yatırımlara devam eden şirketin hisselerinin ise değer kazanımı yapması bekleniyor. Analistlerin KCHOL hissesi hedef fiyat 2023 kategorisi altındaki tahminlerinin ise her ay artarak güncellenmeye devam ettiği görülüyor.

KCHOL Hisse Yorum

KCHOL hissesi hakkında yorum yapan İş Yatırım, bülteni kapsamında önemli bir noktaya değindir. İş Yatırım Koç Holding’in Kalamış Yat Limanı özelleştirme projesi ihalesini başarıyla aldığını işaret etti. Bu kapsamda KOÇ Holding yatırımcılarının iştahlarını göstermesi gereken bir sürece giriş yapıldığını aktaran İş Yatırım, KCHOL hisselerine talebin artabileceğinin altını çiziyor.

KCHOL hissesini uzun vadede büyüme verisi sunduğu için başarılı bulduklarını ifade eden analistler, yatırımların hisse artışına katalizör olacağını açıklıyorlar. Öte yandan şirketin elektrik üretim, araç kiralama alanlarından yüksek kar marjı elde etmesi bekleniyor.

kchol-hisse-tahmini-yorum.png

KCHOL Hisse Hedef Fiyat 2023

KCHOL hissesi hedef fiyat 2023 başlığı altında çarpıcı bir hedef fiyat verisi gündeme geldi. İş Yatırım KCHOL hissesinin 4 Aralık 2022’de gündeme gelen 68 TL’lik fiyatının çok üzerine çıkabileceğini açıkladı. İş Yatırım’ın beklentisine göre KCHOL hissesi ilerleyen dönemde 93 TL fiyata ulaşabilir. Bu kapsamda Aralık’ta KCHOL hissesi alanlar eğer artış 2023 ilk yarısında gelirse hisse başına %35’i aşacak bir getiri elde edebilirler. Analistler, hisse geri alım programlarının ise hisselere olan güveni yükselttiğini ve hisselerin aşağı yönlü riskleri 2022 sonunda sınırlayabileceklerini belirttiler.

kchol-hisse-hedef-fiyat-2022.png

KCHOL Hisse Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten KCHOL Hisse  teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

Borsa istanbulda bir çok önemli şirket yılın belirli dönemlerinde yatırımcılarına kar payı vermektedir. KCHOL Hisse temettü 2022 yılında nisan ayının 7'sinde yatırımcısına hisse başına 0,9020 tl temettü dağıtmıştır. 2023 yılında ise tahmini olarak nisan ayında temettü vermesi bekleniyor.

kchol-hisse-temettu-2023.png

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.