Karsan Hedef Fiyat 2023  -  Karsan Hisse Yorum - Karsan Temettü 2023

Karsan Hedef Fiyat 2023 - Karsan Hisse Yorum - Karsan Temettü 2023

Karsan hedef fiyat 2023 kategorisinde pek çok anonim borsa analisti fiyat artış senaryosuna ilişkin tahminlerini ön plana alıyor

Karsan hedef fiyat 2023 kategorisinde pek çok anonim borsa analisti fiyat artış senaryosuna ilişkin tahminlerini ön plana alıyor. Karsan hissesinin 2023’ü değer kazanımıyla kapatması bekleniyor. Peki hedef fiyatlar nasıl açıklandı, Karsan yatırımları neler, hissesinin yorumları ne yönde? İşte yanıtları…

Karsan Şirket Bilgileri

Karsan, hafif ve ağır ticari araç üretimi gerçekleştiren şirkettir. Bursa, Nilüfer, Akçalar merkezli olan Karsan Otomotiv şirketi Türkiye’de fason üretici konumundadır. 2020’de gerçekleştirilen İSO araştırmasına göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 146. olmuştur. Oyak Renaulti Tofaş, Ford, Türk Traktör, Uzel gibi otomotiv şirketleri için kaynak, kataforez, boya, pres, montaj hizmetleri vermektedir. 1998’de KOÇ gurubu çatısı altında faaliyet göstermiştir. 2021’de elektrikli otobüs serilerini üretmiştir.

karsan-otomotiv-sanayii-ve-ticaret-a-s-karsn-sirket-bilgileri.png

Karsan Yatırımları

Karsan Yatırımları aşağıdaki şekilde sıralanır:

  • Karsan Jet minibüs modelinin üretimi,
  • İlgili modelin geliştirilmesi,
  • Araçların elektrikli versiyonlarının tasarlanması,
  • 8 metrelik otobüs modellerinin üretimi,
  • 4. Seviye otonom araçların tasarlanması,
  • 18,12 metrelik elektrikli otobüs üretimi,

İlgili yatırımlar Karsan hisse hedef fiyat 2023 kategorisinde görüş paylaşan analistlerce yakından takip edilen ve hisse değerlerini artırmaya yararlı görülen faaliyetlerdir.

karsan.png

Karsan Temettü Dağıtımı

Karsan temettü dağıtım işleminin 2020 senesinde yapıldığı borsa haberlerinde yer bulmuş. Şirketin 2022’de temettü dağıtımı yapmadığı ve yeni bir temettü dağıtımı için güncel tarih olmadığı aktarılmıştır.

karsan-temettu.png

Karsan Bedelsiz Sermaye Artırımı

Karsan bedelsiz sermaye artırım işleminin 2019’da yapıldığı ve 2022’deki artırımın bedelsiz olmadığı borsa haberlerinde yer almıştır. İlgili tarihler ardından bedelsiz artırımına dair yeni bir bilgi yoktur.

Karsan Hisse Yorum

Karsan hisse yorum başlıkları altında İş Yatırım tarafından paylaşılan veriler yer alıyor. İş Yatırım Karsan’ın 25 Ocak 2023’de %1.44 değer kaybıyla 10.28 TL seviyesine iniş yaptığını paylaştı. Öte yandan ileri tarihlere ilişkin bir fiyat tahmini sunmadı. Ancak anonim borsa analistleri Karsan hissesinin bu aşağı yönlü düzeltmesinin kısa vadeli olduğunu düşünüyorlar.

karsan.png

Anonim analistlerden BanTrader, Karsan hissesinin Şubat ayında değer kazanımıyla gündemde olabileceğini ve ilk etapta 11.36 TL’lik direnci kırabileceğini düşünüyor. Anonim analiste göre Şubat ayında yükseliş trendine girme potansiyeli olan Karsan hissesi ilgili direnci aşması halinde 11.59 TL seviyesine çıkış yapabilir.

Karsan Hisse Geleceği

Karsan hisse geleceği üzerine yapılan yorumlarda olumlu ifadeler yer aldı. Anonim borsa analistlerinin gündeminde olan Karsan hissesinin önümüzdeki 3 aylık sürede maksimum 15 TL seviyesine çıkış yapabileceği konu alındı. Anonim borsa analistlerinden NgTrader, FXAnalys ortak bir görüş kapsamında Karsan hissesinin 3 ayda 13 TL seviyesini kırarak 15 TL’yi test edebileceğini öngörüyorlar.

Karsan Hisse Hedef Fiyat 2023

Karsan Hisse hedef fiyat 2023 kategorisinde 2023 senesinin sonuna yönelik işaret edilen hedef fiyat tahmini yer buldu. Anonim borsa analistlerinden AloneTrader, Karsan hissesine yönelik son 1 aylık grafik için analiz yaparak kritik noktaları işaret etti.

Analiste göre, 2023 senesinde Karsan hissesi için 9.39, 10.85, 12, 13, 14.50 TL seviyelerinin izlenmesi gerekiyor. Anonim analiste göre Karsan hissesi Şubat başında 9.39 TL seviyesine doğru aşağı yönlü bir düzeltmeyi kısa vadede test edebilir ancak ardından 10.85 TL’ye ve 12 TL’ye doğru yükseliş trendi oluşması muhtemel. Anonim analiste göre 2023 sonu ise artış kapsamında 14.50 TL’den kapanabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.