İş Yatırım Raporu: Yabancı Yatırımcıların Gözdesi Hangi Hisse Senetleri?

İş Yatırım Raporu: Yabancı Yatırımcıların Gözdesi Hangi Hisse Senetleri?

İş Yatırım tarafından hazırlanan raporda, son bir hafta içinde yabancı yatırımcıların işlemleriyle ilgili çeşitli bilgiler yer alıyor.

İş Yatırım tarafından hazırlanan raporda, son bir hafta içinde yabancı yatırımcıların işlemleriyle ilgili çeşitli bilgiler yer alıyor. Bu bilgilere göre:

  1. Günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler REEDR (%2.74 artış), IHYAY (%1.4 artış) ve ADGYO (%1.31 artış) olarak belirtilmiş. Bunun yanı sıra, yabancı oranı en çok azalan hisseler KZGYO (%-3.48 düşüş), FADE (%-1.83 düşüş) ve PAPIL (%-1.62 düşüş) olarak kaydedilmiş.

  2. Son günlerde yabancı oranı sürekli artan hisseler arasında TUPRS (10 gün süresince), MEPET (8 gün), TARKM (8 gün), CCOLA (7 gün) ve DOGUB (6 gün) yer alıyor. Bu hisselerde yabancı oranlarının sürekli bir artış trendi gösterdiği belirtiliyor.

  3. Aynı raporda, yabancı oranı sürekli düşen hisseler olarak CEMAS, CMBTN, ESCOM, GEDIK ve GEREL (hepsi 10 gün süresince düşüş göstermiş) sıralanmış. Bu hisselerde yabancı oranlarının sürekli bir düşüş trendi içinde olduğu vurgulanıyor.

gunluk-1iqh.jpg

Bu bilgiler, yabancı yatırımcıların Türk hisse senetleri piyasasındaki son eğilimlerini ve tercihlerini gösteriyor ve piyasa katılımcıları için önemli bir referans oluşturuyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.