Huawei Hisse Nasıl Alınır?

Huawei Hisse Nasıl Alınır?

Teknoloji ve iletişim alanında yurt dışı kaynaklı yatırım yapmak isteyen bireyler tarafından Huawei hisse nasıl alınır sorusu araştırılmaktadır. Çin kaynaklı olan bu şirketin son dönem içerisindeki faaliyetleri oldukça dikkat çekicidir. Öyle ki sadece yatırımcılar değil dünya devi devletlerin de araştırması alanına girmiş belirli yaptırımlar uygulanmıştır.

Çin’in son dönem üzerinde ekonomi alanında yaptığı artış ve gelişme ile bu alanda söz sahibi olan ABD gibi ülkelerin dikkatini çekmiştir. ABD hükümeti, karşısında rakip istemediği ve ekonomisini ileri zamanlarda zora sokacağını düşünerek Çin kaynaklı yatırımları saf dışı bırakmak istemektedir. Bu durumdan nasibini Huawei şirketi de almıştır.

ABD tarafından Çin’e yönelik farklı koşullarda yaptırımlar oluşturuldu. Ülke genelinde bu şirketlere dair ürünler satmamak ya da ülke genelinde TikTok engellenmesi gibi örneklerden bahsetmek mümkündür. Tüm bu durumlar karşısında ise Huawei engellenmekten ziyade daha çok duyuldu. Ülkemizde de kullanım alanı genişleyen firmanın yatırımcılar tarafından planları arasında yer aldı.

Yatırım konusunda bu firmayı düşünen kişiler Huawei hisse nasıl alınır sorusunu sorarak yatırım yapabilmek için adımlar atmıştır. Yurt dışı kaynaklı bir firma olduğu için ülkemiz dolaylarında yatırım yapmanın birkaç yolu bulunuyor. Kişiler bu yöntemlerden herhangi birisini kullanarak şirket üzerinden hisse satın alabilir yatırım miktarını katlamaya gidebilir.

Hisse Senedi Almak İsteyenler İçin: Huawei Hisse Satın Al

 

Huawei Hisse Satın Al

Huawei hisse senetleri arasında diğer firmalara nazaran ufak bir değişiklik söz konusudur. Örneğin OPPO hisse senetleri borsa üzerinde direkt olarak bulunur. Ancak Huawei senetleri adına bulunan bir firma belirtisi borsada belirtirken kimi bireyler tarafından bu firmanın farklı bir durumu yansıttığını iddia etmektedir.

Huawei hisse senetlerinin halka kapalı bir şekilde ortaya koyulduğu düşünülmektedir. Halka arz edilmediğinden dolayı kişilerin hisse senetlerini satın alması gibi bir durum bulunmamaktadır. Borsa incelendiğinde ise firma isimlerine en yakın olan Huawei Culture Co Ltd. adında bir şirket hissesi bulunuyor. İncelemeler de bu şirket üzerine yapılmaktadır.

Çin kaynaklı firmanın asıl yatırım yapılabilmesi adına şirket bünyesinde çalışılma gibi bir zorunluluk bulunmaktadır. Firma bünyesinde bulunan çalışanlar hisseden pay alabiliyor. Ancak karar noktasında herhangi bir katkıları bulunmamaktadır. Sadece yılın belirli dönemlerinde ekstra nakit geliri elde ettikleri biliniyor. Firma adına ‘kapalı kutu’ yakıştırmasını yapmak yanlış olmayacaktır. Yazı içerisinde incelemeler Huawei Culture Co Ltd. üzerinden yapılacaktır.

Huawei Hisse Analizi Nedir?

Huawei hisse senedi nasıl alınır konusuna geçmeden önce hisse analizini yapmak gerekir. Hisse analizleri firmanın bir yıl, 6 ve 3 ay gibi farklı zaman dilimleri içerisindeki değişimlerini en doğru şekilde yansıtır. Yatırım öncesi bu sayede firma hakkında genel bir bilgi edinmek mümkün kılınır. Yatırımcıların deneyim ve bilgileri ile de doğru karar almasında etkin rol oynamaktadır.

Borsa değerleri son 1 yıl içerisinde incelemek en doğrusu olacaktır. Firmanın 2020 yılını çok da iyi kapattığı görülmüyor. Hisse senedi değerlerinde %12 büyüklüğünde bir düşme söz konusudur. Düşmenin başlıca sebebi ise ilk olarak salgın durumudur. Salgının Çin üzerinde başlaması bu ülke kaynaklı firmaların küçülmesine sebep oldu.

Huawei firmasının grafiği çok inişli çıkışlı bir görüntü çıkarmaktadır. Belirtilen şirket hacmi ise 1.260.700 olarak belirtilmiştir. Günlük borsa üzerinde açılışı ise 2.75 olarak yapsa da kapanış noktasında 3 puanlık değer kazanmıştır. 2.78 şeklinde sonlandırmıştır. Hazırda bulunan hisse değeri ise 857.994.639 olarak aktarılmıştır.

Huawei Hisseleri Ne Kadar Düştü?

Huawei hisse nasıl alınır sorusu kadar hisse değerleri ne kadar düştü konusu araştırılmaktadır. Yazının önceki kısmında %12 şeklinde bir küçülme ortaya koyulmuştur. Aylar bazında incelendiğinde ise değerlerde oynamalar çok ciddi derece de yaşanmıştır. Firmanın ilk olarak en büyük düşmesi 28 Eylül içerisinde gerçekleşmiştir. Buradaki düşme %3 büyüklüğünde olmuştur.

Firma sonrasında toparlama aşamasına geçmiştir. Ufak düşmelerin yanı sıra 13 Kasım itibari ile en yüksek değerine ulaşmıştır. Buradaki yükselme 3.19 düzeylerine kadar ulaşmıştır. Sonrasında ise tekrar düşmeler meydana gelmiştir. Böylelikle genel zaman diliminde genel itibari ile hisse değerlerinde düşmeler gözlemlenmiştir.

Huawei Hisse İncelemesi Sonrası: Huawei Hisse Nasıl Alınır?

Huawei hisse senetlerini alabilmek için üç farklı yöntem bulunur:

  • Forex gibi yurt dışı kaynaklı yatırım konusunda aktif olan aracı kurumları tercih etmek,
  • VİOP uygulaması sayesinde gerçek olmayan simülatör yatırımları yapmak,
  • Bankaların oluşturduğu yatırım aracılarından faydalanmak yer alır.

Bu üç tercihten birisini kullanarak kolaylıkla yatırım oluşturulabilir. Kişilerin dikkat etmesi gereken konu yurt dışı kaynaklı yatırımlarda aracı bir kaynak seçmektir.

Yurt dışı kaynaklı olan firmalardan hisse satın alırken aktif rol oynayan firmaların sayısı bununla kalmamaktadır. Ülkemiz içerisinde de Xiaomi hisse, Samsung hisse gibi dış kaynaklar üzerinde hisse satın almak mümkün kılınır. Aracı firmaların komisyon kesintileri ya da müşteriye sunduğu fırsatların incelenmesine fayda bulunur.

Aracı kurumun sunacağı hizmetler doğrultusunda Huawei hisse satın alımı sanıldığından daha kolay gerçekleştirilebilir. Daha önce yatırım yapmayan bireylerin VİOP ile deneme yapması da oldukça mantıklı olacaktır. Simülatör uygulama sayesinde deneyim elde edebilir Huawei hisse değerlerini yakından takip ederek yatırım konusunda kesin fikirlere varılabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.