Güçlü Al Veren Hisseler 2023

Güçlü Al Veren Hisseler 2023

Güçlü al veren hisseler nelerdir, hangi hisseler alınmalı

Borsa sektöründe terimler attığınız adımlarda başarılı olabilmeniz için oldukça önemlidir. Örneğin güçlü al veren hisseler hakkında fikir sahibi olarak yatırım yapmanız, kazanma oranınızı arttırır. Güçlü al veren hisse demek, ilerleyen süreçte fiyatının artması beklenen hisse demek oluyor. Bu nedenle, borsa yatırımcıları, güçlü al veren hisseleri takip etmeli ve yatırım yaparken buna göre hareket etmeli.

Hisse senetleri takip edilir ve bu sektördeki analistler, senedin yükseleceğini bariz bir şekilde görebiliyorsa, senet için güçlü al verirler. Yatırım yapacak kişilerde öncelikle güçlü al veren hisselere bakar ve zarara uğramamak adına buna bağlı bir yatırım yaparlar.

Borsada Güçlü Sat Ne Demektir?

Borsada güçlü sat ve güçlü al kelimeleri en sık duyulan kelimelerdir ve borsa sektörüne yeni girmiş birisi bile ilk etapta bu kelimeleri duymaya başlar. Güçlü sat, güçlü alın tam tersine, hissenin düşeceği düşünüldüğünde ortaya çıkan bir durumdur. Eğer hisselerin fiyatının düşeceği yönünde bir analiz varsa, bu hisse için güçlü sat terimi kullanılır.

Güçlü sat verilen hissenin kesin olarak düşeceği söylenmez. Bu durum ani bir hamle ile tersine döndürülebilir ve hissenin fiyatı aynı kalabilir ya da yükselebilir. Bu nedenle sadece güçlü sat tavsiyelerine uyarak hareket etmek doğru olmayabilir. Kendiniz de araştırma yaparak yatırımınızı elinizdeki tüm verileri birleştirerek yapmanız daha iyi olacaktır.

Özel Haber: Bir Hissenin Yükseleceği Nasıl Anlaşılır?

Güçlü Al Veren Hisseler Kesin Yükselir mi?

Güçlü al verene hisselerin yükselişi hakkında kesin bir şeyler söylemek çok da doğru değildir. Nasıl ki güçlü sat veren hisselerin düşeceği kesin değilse, güçlü al veren hisselerin de yükseleceği kesin değildir. Her iki durumda da bir öngörü üzerinden hareket edilmektedir. Öngörüler konusunda yanılgı da yaşanabilir.

Güçlü al veren bir hissenin yükselmesine kesin gözüyle bakılsa bile, güçlü sat halinde meydana gelecek olan durum, güçlü alda da görülebilir ve hisse gerileyebilir.

Bir Hissenin Al Sinyali Vereceği Nasıl Anlaşılır?

Hisselerin al sinyali vereceğini anlamak, hisseye ne kadar talep gösterildiğine göre değişmektedir. Bir hisse, çok fazla yatırım almaya başlarsa, borsada değer kazanır ve al değeri de buna bağlı olarak yükselir. Güçlü al veren hisseler, bir bakıma arz, talep gören hisselerdir. Sektörde güçlü al veren hisseler, arz ve talebin azalmasına göre bir anda düşebilir ve güçlü sat veren hisseler grubuna dahil olabilir. Bu nedenle yatırımcıların sadece analistlerin söylediklerine göre değil, kendi araştırmalarını da göz önünde bulundurarak yatırım yapmaları gerekmektedir. Kazançlı çıkma ihtimali bu sayede daha da yükselir.

En Çok Okunan Haber: Borsadaki Havayolu Hisseleri Hakkında – En İyi Hisseler

Borsada Hangi Hisselere Yatırım Yapılmalı?

Borsada yatırım yapılacak hisseler değişiklik gösterir. Hangi hisseye yatırım yapmanız gerektiği, yıla göre değil aya ve hatta bazen güne göre bile değişmektedir. Bir hisseye yatırım yapmadan önce, yatırım yapacağınız zaman dilimine göre araştırma yapmanız, daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Borsada hisse değeri, atılacak en küçük bir adımla bile ciddi değişikliklere uğrayabilir. Bu nedenle takibi güncel yapmak en mantıklısıdır.

En Güçlü Hisse Senetleri Nelerdir?

En güçlü hisse senetleri, her yıl analistler tarafından yapılan incelemelerin sonucunda, borsa sektörünü takip eden bireylerle paylaşılır. 2020 yılının sonuna kadar, yükseldiği gözlemlenen ve yükseleceği düşünülen hisse senetleri de borsayı yakından takip edenlerle paylaşıldı. Analistlerin raporlarına göre, 2023 yılının sonuna kadar yükselmeye devam edeceği ve yatırımcılarını kârlı çıkaracağı düşünülen hisselerden birisi, Turkcell. Bununla birlikte bu yıl en çok güvenilen bir başka isim Akbank. Bu iki isim dışında güçlü al veren hisseler, 2023 yılı için şu şekilde; Petkim, Tofaş Oto, Tüpraş, Garanti BBVA, Sasa, Sahol, Kchol, biotrend.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum