Gece Para Kazandıran Hesap: Vakıfbank Arı Hesap

Gece Para Kazandıran Hesap: Vakıfbank Arı Hesap

Son zamanlarda gecelik faiz veren bankalar sık tercih ediliyor. Vakıfbank Arı Hesap, müşterilerine yüksek faiz oranı ile gecelik fırsatlar sunuyor. İşte geceleri para kazandıran hesap Vakıfbank Arı Hesap ile ilgili tüm merak edilenler…

Vakıfbank Arı Hesap, birikimlerini gecelik yüksek faiz oranı ile değerlendirmek isteyen kişilere hitap ediyor. Vade kaybı yaşamak istemeyen ve dilediği zaman faizde olan mevduatlarını çekmek isteyen tüketicilere fırsatlar sunan Vakıfbank, Arı Hesap ile hizmet veriyor. Para yatırma ve para çekme işlemlerinin kesintisiz olarak yapılabildiği bu hesapta EFT ve havale gibi işlemler için de müşterilerden herhangi bir ücret alınmıyor. İşte Vakıfbank’ın gece para kazandıran hesabı Arı Hesap hakkında ayrıntılı bilgiler…

Vakıfbank Arı Hesap Nedir?

Vakıfbank Arı Hesap; TL, EUR ve USD cinsinden mevduat açılabilen bir hesap türüdür. Gecelik faiz uygulamasının yapıldığı bu hesapta banka müşterileri, mevduatlarını dilediğince değerlendirebilmektedir. Hesap sahipleri, Arı Hesap sayesinde vade sonunu beklemeden birikimlerini kullanabilme hakkına sahiptir. Dileyen kişiler para çekme, dileyen kişiler de para yatırma gibi işlemleri, vade bozulma sorunu olmadan gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank Arı Hesap Nasıl Açılır?

Gece para kazandıran hesap olarak öne çıkan Vakıfbank Arı Hesap farklı yöntemlerle açılabilmektedir. Şube bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı Arı Hesap açılımı için tercih edilebilmektedir. Arı Hesap açmak için şube bankacılığını kullanan kişilerin vade başlangıçları, hesap başvuru saati 09.00 – 17.00 aralığında ise aynı gündür. Diğer kanallardan Arı Hesap başvurusu saat 17.00 sonrasında gerçekleştirildiğiyse; vade başlangıcı bir sonraki iş günüdür. Ayrıca resmi tatil günlerinde ve hafta sonu günlerinde yapılan Arı Hesap başvurusunda, vade başlangıcı bir sonraki iş günü olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Arı Hesap Para Yatırma ve Para Çekme Saatleri

Hem birikimlerin güvence altında tutulmasına imkân tanıyan hem de gecelik faiz veren Vakıfbank Arı Hesap, müşterilerine para yatırma ve para çekme konusunda da avantaj sunmaktadır. Standart vadeli mevduat hesabı aksine Arı Hesap’ta vade süresinin dolmasını beklemeden para yatırmak ve çekmek mümkündür. Ancak Arı Hesap’tan bankanın şubeleri aracılığı ile para yatırma ve para çekme işlemi gerçekleştirecek olan kişileri 09.00 ile 17.00 arasında işlem yapması gerekmektedir.

Arı Hesap sahipleri, Vakıfbank şubeleri aracılığı ile hesaplarından dilediğince para çıkışı ve girişi yapabilmektedir. Ancak yarım gün tatil uygulaması olduğu günlerde Arı Hesap’tan para çekmek ya da yatırmak için saat 09.00 ile 12.00 arasında işlem yapılabilmektedir.

Vakıfbank internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılığı ve ATM bankacılığı üzerinden para yatırma işlemi yapacak olan kişiler, hafta sonu ve resmi günler de dahil saat 09.00 ile 17.00 arasında işlem yapabilmektedir. Arı Hesap’tan para çekme işlemleri de resmi tatiller ve hafta sonu günleri dahi olmak üzere saat 06.00 ile 23.00 arasında yapılabilmektedir.

Vakıfbank Arı Hesap Faiz Oranı

Vakıfbank Arı hesap faiz oranı, bankanın tanışma faizi kapsamında, bu yazının hazırlandığı sırada %17,50 olarak belirlenmiştir. Tanışma faizinin süresi ise 100 gündür. Banka, tanışma faizi dışında gecelik faizde duracak olan mevduatın büyüklüğüne göre faiz oranını değişken şekilde uygulamaktadır. Dileyen kişilerin bankanın şubelerinden veya çağrı merkezinden kapsamlı bilgi alabilmektedir.

Vakıfbank Arı Hesap’ta uygulanacak olan faiz tutarı, belirlenen faiz oranıyla gün sonu bakiye üzerinden hesaplanmaktadır. Kazanılan faiz tutarı, ertesi günün sabahında bakiyeye yansıtılmaktadır. Ayrıca mevzuatta da yer aldığı gibi; kazanılan faiz gelirinden Stopaj yani vergi kesintisi alınmaktadır.

Vakıfbank Arı Hesap Açılışı

Vakıfbank Arı Hesap açmak için belirli bir birikimin olması gerekmektedir. Vakıfbank, TL cinsinden Arı Hesap açılışını minimum 5.000 TL, EUR ve USD cinsinden Arı Hesap açılışını ise 1.000 EUR/USD ile yapmaktadır. Bir Vakıfbank müşterisi, aynı anda EUR, TL ve USD cinsinden hesap açılışını, her birinden 1’er tane yapabilmektedir. Ayrıca Arı Hesap, ortak hesap olarak açılamamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.