Garanti E-Trader Stop-Loss Nasıl Yapılır?

Garanti E-Trader Stop-Loss Nasıl Yapılır?

Garanti e-trader, Garanti Bankasından yapacağınız işlemleri, bankaya gitmeye gerek kalmadan, web ve mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirmenizi sağlayan bir hizmettir.

Stop- Loss ise, “kaybı durdurmak”  olarak kullanılır ve yatırımcıların kazançlarını korumak için tercih ettikleri bir yoldur. Stop- loss emri vermek riskli olabilir. Bu sebeple, kişinin emri vermeden önce çok iyi bir araştırma yapmış olması gereklidir. Platform üzerinden işlem gerçekleştirirken tutar belirlemeli ve ardından stop- loss emri vermelisiniz. Stop- loss emri vermek için eminlik adına ATR değerine bakmak gereklidir. Stop- loss emri, ATR değerini gösteren grafikler incelendikten sonra verilebilir. Ancak bunun için de oldukça deneyimli bir yatırımcı olmak gerekmektedir. Bu sayede her deneyimli yatırımcının yapabileceği gibi, risk yönetimini yapabilirsiniz. Bir yatırımcıysanız ve stop- loss emri verdiyseniz, emri verdikten sonra piyasayı yakından takip etmeniz gerekmektedir. Aksi halde zarara uğrayabilirsiniz.

Bu bağlamda, yatırım ve piyasa takibi gibi hizmetleri veren Garanti e-trader, VIOP ve hisse senedi gibi işlemlerinizi de zahmetsizce yapmanıza olanak sağlıyor. Garanti Bankasının bu e- trader sistemi ile bir ücret ödemeksizin veri izleme yapabilir, hisse senedi alım satım gibi işlemlerinizi de kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Trader Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin getirdiği güzelliklerden biri olan, oturduğunuz yerden hizmet sağlama fikri, bu hizmette de kolaylık sağlıyor. Basit bir şekilde, bilgisayarınıza Java programını yükledikten sonra, sistemdeki veri izleme ekranını kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Garanti bankasından yapacağınız hisse senedi ve VIOP sözleşmesi ile bu sistem üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem size, hisse senetlerindeki verileri takip etme, eski verileri analiz ederek teknik detayları gerçekleştirme, piyasa ve kur bilgileri, VIOP kontrat fiyatları gibi hizmetleri sunar.

 

 

 

E-Trader Özellikleri

Hisse senetleri ile alakalı alım satım emri başta olmak üzere pek çok özelliği bulunan e-trader, şu özellikleri de barındırmaktadır:

  • Zincir alım satım emri
  • Emir düzeltme
  • Emir iptali

Sistem üzerinden VIOP kontratıyla ilgili olan alım satım emirleri başta olmak üzere, emir iptali ve emir iyileştirmeleri gibi işlemlerinizi de çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Üstelik bu gibi işlemlerinizi yaparken mobil bankacılığınızı kullanmanız da gerekmez. Sistemin kapanma süresini ayarladıktan sonra otomatik ve bağımsız bir şekilde işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Veri izleme ekranını ise, nasıl rahat edecekseniz o şekilde düzenleyebilir ve istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Ayrıca, bu düzeni daha sonra kullanmak için kaydedebilirsiniz.

Alım satım işlemlerinizi görüntülemek için veri izleme ekrandan ve portföy kısmından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu kısımdan fiyat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

VIOP hizmet paketi sahibiyseniz, VIOP kontrat fiyatlarına dilediğiniz zaman ulaşmanız mümkün olacaktır. Üstelik portföy izleme özelliğiyle hisse senetlerinin özelinde anlık veya geçmişe dönerek her türlü adet ve fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.