EKGYO Hedef Fiyat 2023 - EKGYO Yorum - EKGYO Temettü 2023

EKGYO Hedef Fiyat 2023 - EKGYO Yorum - EKGYO Temettü 2023

ekgyo hedef fiyat 2023, Emlak Konut hissesi alınır mi, Ekgyo hisse neden yükselmiyor, EKGYO Hisse Yorum, EKGYO investing yorumlar, EKGYO hisse net, EKGYO Temettü 2022, EKGYO Bilanço beklentisi 2022 bilgileri yer almaktadır.

EKGYO hedef fiyat 2023 için tahminlerini sunan anonim borsa analistleri değerlenme olasılığından söz ettiler. Emlak Konut’un satış hacmini genişleteceğini düşünen anonim analistler EKGYO hisselerinin artışında pek çok faktörün katalizör görevi alacağını ifade ediyorlar. Peki, EKGYO için 2023 hedef fiyat ne? Şirketin yatırımları neler? Hisseye yönelik yorumlar nasıl? İşte yanıtları içeriğimizde…

Emlak Konut GYO Hakkında

Emlak Kont GYO şirketi, 1953 senesinde kurulmuştur. Konut üretimi gerçekleştiren gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketidir. İnşaatı tamamlanan birçok projeye imza atmıştır. Öte yandan hala inşaatı devam eden yenilikçi pek çok konut projesi bulunmaktadır.

Türkiye’nin kentleşme çabalarına öncülük etmek amacıyla hizmet veren şirket, insanların yaşam kalitesini yükseltecek projelere imza atmayı hedeflediğini belirtmiştir. Çevreye duyarlı, konforlu konut projelerini hayata geçirmek adına çalışma sergilediğini açıklayan şirket, 2022 senesinde Emlak Konut Gayrimenkul ortaklığına dönüşmüştür. 2003 yılında itibaren çalışmalarına hız katarak 206 projenin ihalesini gerçekleştirmiştir. Tüm projelerini tamamlaması halinde bağımsız 159 bin bölümü hayata kazandırmış olacak.

Emlak Konut aynı zamanda büyümesini taçlandırmak amacıyla halka arzını duyurmuştur. 2010’da ilk halka arzını yapan şirket, 3.8 milyar TL ödenmiş sermayesi, 30 Eylül 2022’de açıklanan 39.3 milyar liralık aktif toplamıyla, sektörünün lider şirketleri arasındadır.

ekgyo-sirket-bilgileri.png

Emlak Konut GYO Yatırımları

Emlak Konut GYO yatırımları aşağıdaki şekilde sıralanır:

  • Doğal yaşam konseptindeki konut projelerine yatırım,
  • Sürdürülebilir konut projelerine yatırım,
  • Vadi Evleri, Yeni Levent, Medyan, Batı Yakası, Çınarköy gibi konut projelerine ilişkin inşa, satış hizmetlerini iyileştirecek yatırımlar,
  • Ülkenin daha fazla şehrinde konforlu konut projelerini hayata geçirmek adına yatırımlar,
  • TOKİ ile iş birliği halinde gerçekleşecek projelere yönelik yatırımlar,

Emlak Konut GYO farklı alanlardaki yatırımları ise hizmet standartlarını yükselmeyi hedefler. Şirketin faaliyetleri ve yatırımları EKGYO hissesi hedef fiyat 2023 kategorisinde tahmin sunan anonim analistlerin takibinde yer almaktadır.

ekgyo-finansal-tablo.png

EKGYO Hissesini Gelecekte Ne Bekliyor?

EKGY hissesinin gelecekte nasıl bir konumda olabileceği hakkında görüşler anonim analistler tarafından sunuldu. Anonim analistler şirketin, 2021 senesinde 6.028 adet satış üzerinden 17.1 milyar TL ön satış gelirine ulaştığını ve 11 milyar TL olan 2021 hedefinin %55 daha üzerinden bir getiri yarattığını açıkladılar. Bu durumdan dolayı şirketin hisselerinin 2022 senesi içerisinde oldukça talep gördüğünü ve 2022 Aralık ayında da yeşil alanda işlemin devam ettiğini belirttiler.

ekgyo-fiyat-tahmini.png

Borsa analistleri, 2022 senesinin ikinci yarısında Emlak GYO’nun faiz indirimi uygulamalarından pozitif yönde etkilediğini bu etkinin hem konut satışlarına hem de şirketin hisselerine yansıdığını ifade ettiler. Gayrimenkul’ün enflasyonda değerini kaybetmeyen bir yatırım olması, EKGYO hisselerine 2023’de de talebin devam edeceğine yönelik bir işaret olarak yorumlanıyor.

EKGYO Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten ekgyo teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

EKGYO  Yorum

EKGYO hissesi hakkında yorum yapan anonim analistler, politika faizinin yükseltilmemesi durumunun konut satışlarına pozitif etki yaptığını belittiler. Bu kapsamda 2022 sonunda Emlak GYO’nun karlılık düzeyinin satış kapasitesine bağlı olarak artabileceği ve hisselerinin ise değerlenebileceği aktarıldı.

sermaye-artirimlari.png

Öte yandan pandemi ardından günlük yaşam merkezlerinin artık içerisinde alışveriş merkezi, yürüyüş alanı, park, havuz bulunan konut projeleri haline geldiği aktarılıyor. Daha geniş ve konforlu evlerin tercih edilme düzeyinin artmasıyla birlikte şirketin projelerinin de talep gördüğü açıklandı. Kentsel dönüşümün şirkete kar katkısı sağlayan diğer bir alan olarak önümüzdeki 5 sene boyunca devamlılığını sürdüreceğini aktaran borsa analistleri, 2023’de EKGYO hisselerinin en az %10 kazandırabileceğini düşünüyorlar.

EKGYO Temettü 2023

Şirketlerin yılın belirli dönemlerinde yatırımcılarına kar payı dağıtmaktadır. EKGYO temettü 2022 yılında hisse başına 0,1027 tl verdi. EKGYO temettü 2023 yılı için henüz tarih netleştirilmedi.

ekgyo-temettu-2023.png

EKGYO  Hedef Fiyat 2023

EKGYO hedef fiyat 2023 kategorisinde tahmin sunan anonim analistler, hissenin 2023 ilk yarısında 15 TL’yi görebileceğini belirtiyorlar. Hisse 2022 yılı 7 Aralık’ta ise 7.27 TL’den fiyatlandı.

ekgyo-hedef-fiyat.png

Anonim analistler, Emlak Konut’un 2022’de devam eden projelerinin 972.840 metrekare bürüt toplam satış hedefini yansıttığını işaret ediyorlar. Satışların tamamlanması halinde şirketin karlılık düzeyinin artacağını düşünen analistler, yatırımcıların EKGYO hisselerini değerlendirmek isteyeceklerini aktarıyorlar. Satışlar ise 2022 ikinci yarısında %60 oranında artış bekleniyor. Hissenin 2021-2022 için tarihi iskonto oranının ise %46 olduğu aktarılıyor. Katalizör olabilecek bu faktörlerin hisse fiyatını 15 TL bandına çıkarabileceği tahmin ediliyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum