Dünyanın En Zengin İnsanlarının Servetlerinde Büyük Düşüş

Dünyanın En Zengin İnsanlarının Servetlerinde Büyük Düşüş

Dün yaşanan petrol krizi ve Corona virüsü salgını dünyanın en zengin insanlarının servetlerinde büyük düşüş yaşanmasına sebep oldu. Dün piyasaların yaşadığı düşüş 2008 yılından bu yana yaşanan en büyük kriz olarak kendini gösterdi. Bu düşüş sonrasında ise dünyanın en zenginlerinin servetlerinde büyük bir kayıp yaşandı.

Bir Günde 289,5 Milyar Dolar Kayıp

Dünyanın en zengin insanlarının servetlerinde büyük düşüş kendisini 289,5 milyar dolarlık bir kayıp olarak gösterdi. Bu para en zengin 500 insanı önemli ölçüde etkiledi. Bloomberg Milyarderler Endeksine göre yaşanan düşüş 2016'dan bu yana yani endeksin tarihindeki en yüksek düşüş olarak kayıtlara geçti. Yılbaşından bu yana ekonomideki kayıplar hesaplandığında en zengin 500 iş adamının serveti toplamda yarım trilyon dolar eridi.

Jeff Bezos'un Büyük Kaybı

Dünyanın en zengin iş adamı olarak bilinen Jeff Bezos'un toplam servetinin 117,5 milyar dolar olduğu biliniyor. Dün yaşanan krizden sonra sadece Bezos 5,56 milyar dolar kaybetti ve serveti 112 milyar dolara geriledi. Aynı şekilde Bill Gates 5,12 milyar dolar, Bernard Arnoult 4,36 milyar dolar ve Warren Buffet ise 5,32 milyar dolar kaybettiler.

Dünyanın En Zengin İlk 10 İnsanın Kayıpları

Jeff Bezos 5,56 milyar dolar

Bill Gates 5,12 milyar dolar

Bernard Arnoult 4,36 milyar dolar

Warren Buffet 5,32 milyar dolar

Mark Zuckerberg 4,24 milyar dolar

Amancio Ortega 2,20 milyar dolar

Larry Page 3,43 milyar dolar

Sergey Brin 3,33 milyar dolar

Steve Ballmer 3,71 milyar dolar

Francoise B. Meyes 2,87 milyar dolar

Dünkü yaşanan kayıptan sonra ise dünyanın en zengin ilk 500 kişi listesinde bulunan Harold Hamms 2,4 milyar dolar kaybederek en zengin 500 listesinin dışında kaldı. ABD genelinde tüm borsalar dün % 7,5 oranında değer kaybetmişti.

Bir önceki yazımız olan "Çalıntı Bitcoin Piyasayı Vurdu" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.