Bu Sanayi Devinden 23,05  Milyon Dolarlık İş Anlaşması

Bu Sanayi Devinden 23,05 Milyon Dolarlık İş Anlaşması

KCAER'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, "2022 yılında yurtdışı satışlarımızın %19'unu gerçekleştirdiğimiz MENA bölgesinden son 45 günde 23,05 milyon Amerikan doları tutarında yeni sipariş aldık."

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), son günlerde hisse değerlerinde yaşanan düşüşe rağmen, MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) bölgesinden büyük bir iş anlaşması kazandığını duyurdu. Bu bölge, şirketin 2022 yılı yurtdışı satışlarının %19'unu oluşturuyor. KCAER, son 45 gün içinde toplamda 20,05 milyon Amerikan Doları değerinde anlaşmalar imzaladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) güncel TL/USD kuruna göre bu miktar, yaklaşık 666,3 milyon Türk Lirası'na denk geliyor.

Şirketin MENA bölgesindeki ticari faaliyetleri 2023 yılında da güçlü bir performans sergilemeye devam ediyor. KCAER'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, "2022 yılında yurtdışı satışlarımızın %19'unu gerçekleştirdiğimiz MENA bölgesinden son 45 günde 23,05 milyon Amerikan doları tutarında yeni sipariş aldık. MENA bölgesine olan satışlarımız 2023 yılında da güçlü bir şekilde devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Bu gelişme, KCAER'in geçtiğimiz beş günde yaşadığı %9'luk değer kaybının ardından önemli bir başarı olarak görülüyor. Böylece şirket, hisse senetlerindeki düşüşe rağmen, uluslararası pazarda güçlü bir konumunu koruyor ve yeni iş fırsatları ile büyümeye devam ediyor. Bu anlaşmalar, KCAER'in gelecekteki finansal performansına olumlu katkı sağlayacak ve şirketin yatırımcılarının güvenini artıracak gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.