Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve EBRD'den Tarihi Kredi Anlaşması

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve EBRD'den Tarihi Kredi Anlaşması

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRISA), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile sözleşme imzaladığı açıkladı.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRISA), sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla 2023-2025 yıllarını kapsayan büyük çaplı bir yatırım planını duyurmuştur. Şirket, bu stratejik hamlede Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile iş birliği yapmış ve 2 yılı anapara geri ödemesiz, 6 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzalamıştır.

Kredi Anlaşmasının Detayları

Şirket, 18 Eylül 2023 tarihinde 100 milyon Amerikan Doları tutarında bir kredi anlaşmasını onaylayarak yatırımlarını Avro veya Türk Lirası cinsinden gerçekleştirebilecektir. Bu önemli anlaşma, BRISA'nın önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceği yatırımlar için büyük bir finansal destek sağlamaktadır.

Yatırımların Yönü ve Beklenen Etkileri

Aksaray Tesisindeki Gelişmeler

Şirket, Aksaray tesisindeki yatırımlarına öncelik verecektir. Bu bağlamda, yeni makine ve ekipman alımları yapılacak ve mevcut kapasite artırılacaktır. Brisa, Aksaray'daki tesisini daha da modernize ederek, üretim kapasitesini artırmayı planlamaktadır.

İzmit Tesisinde Modernizasyon

İzmit tesisinde ise, yakıt tasarrufunu destekleyen ve düşük karbon emisyonuna sahip ürünlerin üretiminin artırılması hedeflenmektedir. Bu, BRISA'nın çevre dostu bir şirket olarak sorumluluklarını yerine getirme çabasının bir parçasıdır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.