Borsadaki Çimento Hisseleri 2024, En İyi Çimento Hisseleri?

Borsadaki Çimento Hisseleri 2024, En İyi Çimento Hisseleri?

CIMENTO Hisse Fiyatları, Hangi çimento hissesi alınır, BIST 100 çimento Hisseleri, Borsadaki çimento şirketleri, Çimento hisseleri hangileri, En iyi Çimento hissesi, Çimento Hisseleri 2024, Çimento hisseleri ne zaman yükselir

Borsadaki çimento hisseleri diğer hisse tiplerine göre fazlaca hareketli hisse türleridir. Bu alanda faaliyet gösteren büyük şirketlerin ve kuruluşların, halka açık durumdaki hisseleri oldukça yüksek işlem hacmine sahiptir.

Hali hazırda piyasada bulunan alt yapı projeleri ve konut sektöründeki hareketlilikler, çimento hisselerinin değer kazanmasında önemli faktörlerdendir. Aynı şekilde, bu ve ilgili alanlarda yaşanacak durgunluk, yine çimento hisselerinin aşağı yönde seyretmesine neden olur.

Özellikle günümüz şartlarında, enerji maliyetlerinin yüksek olduğu düşünülürse, bu sektörü olumsuz olarak etkileyebilecek unsurlar göz ardı edilemeyecek kadar ehemmiyetlidir. Fakat yine de konutlaşma ve bu gibi projelerde hareketlilik olduğu sürece, çimento hisseleri de zamanla önemli bir değer kazanacaktır.

Çimento Hisseleri Ne Zaman Yükselişe Geçer? Ne Zaman Satın Alınmalıdır?

Borsa çimento hisseleri yılın her çeyreğinde erişebilir durumdaki hisse türleridir. Ülkeler, bölgeler, siyasi ilişkiler ve ülkede gelişen ekonomik durumlar bu hisseleri etkileyebilir. Peki, çimento hisseleri ne zaman yükselir, ne zaman düşer?

Hisseleri satın alacak bireyler, faizlerin düşük olduğu dönemleri takip ederek alabilir. Çünkü faizler ne kadar düşerse, konut ve inşaat alanlarına olan ilgi o kadar artacaktır. Bu durumda da çimento hisselerinde bir hareketlilik gözlemlenebilir.

Faizlerin düşük olacağı dönemlerin takibini en kolay Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ve Merkez Bankaları Sistemi (FED) bünyesinde yapılan toplantılar sonrası, kamuoyuna yapılan açıklamalar takip edilebilir. Çimento hissesi almanın en doğru zamanının faizlerin düşük olduğu dönemler olduğunu söyledik. Yatırımcıların merak ettiği diğer bir soru da çimento hisseleri 2023 ne zaman satın alınabilir, sorusu olmuştur.

Genellikle yaz aylarında inşaat ve konut sektörünün hareketlenmesi, çimento hisselerinde yükseliş görülmesinde önemli bir rol oynuyor. Yaz aylarının tam tersine ilkbahar döneminde çimento hisseleri emsal türlerine göre pozitif bir yatırım türü olarak tercih edilebiliyor. Yani bu durumda kış aylarının başında ve yaz dönemi başlarken alınan çimento hisseleri, gerçekleşecek yükseliş ivmesi ile yatırımcılarına kar sağlayabilir.

Borsadaki Çimento Hisseleri: En İyi Çimento Hisseleri 2023

Yatırımcıların ve borsayı yakından takip edenlerin merak ettikleri bir diğer konu da; hangi çimento hisseleri tercih edilmeli, en iyi çimento hisseleri hangileri? Soruları olmuştur.

Çimento hisseleri arasında demirbaş durumunda olan Afyon çimento hisse ve Adana çimento hisse, en iyi hisselerin başında yer almakta. Yatırımcılar bu hisseleri uzun yıllardır takip etmekte. Piyasada her şey beklenildiği gibi gitmese de Afyon ve Adana hisselerinin yatırımcılarda bir güven oluşturduğu aşikâr.

Bu hisseler dışında sizler için en iyi çimento hisse 2024 listesini hazırladık.

  • Afyon Çimento
  • Akcansa
  • Bogaziçi Beton Sanayi
  • Batısoke
  • Bursa Çimento
  • Cımsa
  • CımBeton
  • Konya Çimento
  • Goltas Çimento

screenshot-2023-11-28t181949-785.png

görsel kaynak: Getmidas

Aslan Çimento

Aslan Çimento piyasa çarpanlarının geçmiş verileri ve şu anki piyasa değerinin durumuna göre iyi hisseler arasında yer alıyor. Yaklaşık 2,718 milyon TL’lik piyasa değerine sahip. Ayrıca defter değerinin üzerinde seyretmekte. Piyasa sektör ortalamasına göre de pahalı.

Borsadaki Çimento Hisseleri: Konya Çimento

Şu anki piyasa değeri 1,248 milyon TL civarında. Bu hisse de defter değerinin üstünde olduğu ve sektör ortalamasına göre pahalı olduğu için en iyi hisseler arasında yer alıyor.

Mardin Çimento

Piyasa çarpanlarının geçmiş verileri ve şu anki piyasa değerinin durumuna göre en iyi hisseler arasında 3. Sırada yer alıyor. Defter değerinin üzerinde seyretmesi ve 613 milyon TL’lik bir piyasa değerine sahip olması, hisseyi bu konuma getirmiş durumda.

Borsadaki çimento hisseleri ve hisselerin güncel grafiklerini Investing adresinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca hisselere dair yukarıda anlatılan hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi değildir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.