BIOEN Hisse Hedef Fiyat 2023,2025, 2030 | BIOEN Hisse Yorum

BIOEN Hisse Hedef Fiyat 2023,2025, 2030 | BIOEN Hisse Yorum

Enerji şirketleri önem kazanmaya devam ediyor. Bioen hedef fiyat, biotrend yorum, bioen temettü, bioen hisse forum, bioen teknik analiz verilerimi kapsayan bir rehber yazıdır.

BIOEN hisse hedef fiyat 2023 başlığı altındaki fiyat tahminleri uzman kurumlarve ünlü analistlerce yapıldı. Analistler BIOEN hissesinin 2023 değerlenebileceğini öngörüyorlar. BIOEN hisse yorumlarında ise şirketin başarılı faaliyetlerine bağlı olarak hisse fiyatlarının da güç kazanabileceği aktarılıyor. İşte konuya ilişkin detaylar…

BIOTREND Şirketi

BIOTREND Şirketi, Türkiye genelinde katı atık yönetim hizmeti, atık ısı, atıl ısı kullanımı ve karbon sertifikası üretimi, satışı gibi alanlarda yatırımlar yapmaktadır. Faaliyetleri arasında 3.5 milyon ton atık bertarafı üzerinden ortalama 3.15 milyon ton CO2 emisyon engelleme işlemi bunulur. Bu işlem sayesinde 300 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılar.

Şirket, 11 ilde hizmet sunar. 18 tesisi, 483 çalışanı ve senelik 411 milyon KWh üretim kapasitesi ile başarılı bir profil çizer. Doğanlar Holding iştiraklerinden olan Biotrend enerji, alternatif enerji üretimi sektöründe yer alır ve 2017’de kurulmuştur. Yüzbinlerce hanenin enerji ihtiyacını, çöpleri elektriğe çevirerek karşılayan şirket, geleceğin önemli konuları arasında yer alan sürdürülebilir ve geri dönüşüme konu olan enerji üretim faaliyetlerine önem veriyor.

BIOTREND şirketinin sahip olduğu ön lisans ve lisansların toplam gücü, 181 MWe düzeyinde. İlgili gücün 137,7 MW’lik bölümü biyogaz, 43,6 MW’lik bölümü ise biyokütle tesislerinden oluşuyor. Biyogaz ve biyokütle santrallerine sahip olan şirket, üretim alanları açısından başarılı bir imaj çiziyor. Türkiye’nin biyokütle pazarının en büyük oyuncularından biri olarak biliniyor.

biotrend-sirketi.png

BIOTREND Şirketi Yatırımları

BIOTREND şirketinin yatırımları hakkında detaylar şu yöndedir:

  • Enerji üretim faaliyetini, çevre insan sağlığına faydalı olma, geri dönüşüm malzemelerini ekonomiye kazandırma amacıyla sürdürmek,
  • Sürdürülebilir temiz enerjiyi üretmek,
  • Enerji üretimine yönelik yenilikçi teknolojileri üretmeye yönelik yatırımlar,
  • Evsel atık ayrıştırma, biyokütle, yakma, gazlaştırma tesisleri oluşturma amaçlı yatırımlar,
  • Atık yakıtı hazırlama ve tedarikine yönelik yatırımlar,
  • Buhar satışı ve seracılık yatırımları,
  • Kompost faaliyetlerine dönük yeni yatırımlar,
  • Tesisi alanlarının çoğaltılmasına ve karlılık oranını yükseltecek projelere dönük yatırımlar,

Kısacası BIOTREND Şirketi sektörüne ilişkin yatırım sahasını genişletemeye devam ediyor. Tüm bu olumlu faktörler BIOEN hisse hedef fiyat 2023 tahminlerinde de olumlu detayların yer almasını sağlıyor.

biotrend-sirketi-yatirimlari.png

BIOTREND’di Gelecekte Ne Bekliyor?

BIOTREND şirketinin geleceği hem dünyadaki önemli iş insanlarının yorumlarına göre, hem de borsa analistlerinin yorumlarına göre oldukça parlak. Özellikle 2021 ve 2022 senelerin ünlü iş dünyası dergilerinin haberlerine konu olan şirket, enerjinin geri dönüşüme bağlı üretimi konusundaki çalışmaları sebebiyle dikkat çekti.

Şirket 2022’nin ilk yarısında güçlü büyümesi, ürettiği elektriğin tamamını YEKDEM kapsamında satarak, 2022 ilk yarı brüt karını rekora ulaştırmasıyla gündeme geldi. Uzmanlar, şirketin ana ortaklara ait dönem karının 2022 senesi ilk yarısında, 2021 senesine göre %18 artış yaparak, 18 milyon TL’den 21 milyon TL’ye çıktığını ifade etiler. Şirket ise bu kar hedefini daha yüksek bir noktaya ulaştırma amaçları olduğunu açıkladılar. Borsa analistlerine göre, şirketin başarılı ortaklık, yeni yatırım ve karlılık düzeyini yükseltme faktörlerine bağlı olarak borsadaki hisseleri de değerlenme görebilir.

biotrend-sirketi-yatirimlari-001.png

BIOEN Hisse Yorum

BIOEN hissesine yönelik yorumlarda pozitif görüşlerle karşılaşmak mümkün. Uzmanlar, BIOTREND şirketinin merkezi şebekelerden dağıtık şebekelere dönüşümü hızlandırmak için, akıllı şebekeler ve tüketim sistemlerini oluşturmak için yeni yatırımlar gerçekleştireceğini ifade ediyorlar. Geleceğe yönelik karlılık tahminlerini yukarı çeken bu faktörlere bağlı olarak şirketin hisselerinin 2023’de daha fazla yatırımcının ilgisini çekebileceği düşünülüyor.

Uzmanlar aynı zamanda BIOTREND’in plastik atıkları polimere geri dönüştürmek için UpCycle Process teknolojisini kullanacağını belirtiyorlar. Plastikler için döngüsel ekonomiyi mümkün kılacak olan bu sistemin, şirketin imajına, faaliyet karlarına, borsadaki hisse fiyatlarına pozitif etki sağlaması bekleniyor. Öte yandan plastik atıkları polimer hammaddesine dönüştüren tesis planı ve kapasitesi gereği Türkiye’nin ticari ölçekteki ilk plastik atık geri dönüştürme tesisi olarak tanımlanmıştır.

biotrend-finansal-tablo.png

 

 

BIOEN Hisse Teknik Analizi

 

 

 

BIOEN Hisse Hedef Fiyat 2023

BIOEN hissesi 3 Aralık 2022’nin son verilerine göre 18,61 TL’den alıcı buluyor. %5 üzeri değerlenme içerisinde olan hisse hakkında hedef fiyat tahmininde bulunan anonim analistler ise olumlu görüşlere sahipler.

Forex isimli anonim analist, BIOEN hissenin grafiğinde bayrak formasyonunun kırılmak üzere olduğunu belirtti. Formasyonun kırılması halinde ise 19.93 TL fiyatının üzerine doğru bir hareketin başlayabileceğini öngörüyor. Anonim analiste göre BIOEN 2022 senesini 19.50 TL seviyesinde kapatmayı başarırsa, 2023 senesi ilk yarısı içerisinde 21 TL’den fiyatlanabilir.

Walkerr adlı anonim bir analist ise BIOEN hissesinin mum kapanışı ardından %9’luk değerlenmeye Aralık ayı içerisinde konu olabileceğini belirtiyor. BIOEN hissesinin 2022’de en kötü ihtimalle 16.30 TL seviyesine düşebileceğini tahmin eden analist, 2023’de hissenin değer kazanımına konu olabileceğini aktarıyor. Anonim analistin analiz verilerine göre, BIOEN hissesi 2023 Şubat ayında 17.12 TL’yi test edebilir. Ardından 19 TL’lik ilk dirence hareket edebilir ve ilk yarı bitmeden 20.46 TL’yi test edebilir. BIOEN hisse hedef fiyat 2023, anonim analistlerin tahminlerine göre 20.46 TL ila 21 TL bandı arasında şekillenebilir. Uzman aracı kurumların raporlarına baktığımızda 26,10 TL hedefli alım sinyali verilmektedir.

bıoen temettü 2022

Biotrend hissesi temettü verip vermeyeceği hisse yatırımcıları tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Bilindiği üzere hisseler kar açıklamaları sonrasında yatırımcılarına belirli oranda temettü geliri veririler. Bir çok yatırımcı temettü oranı iyi hisselere yatırım yapar. Biotrend temettü vermeyeceğini açıkladı.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.