Başkentgaz halka arz ne zaman? Başkentgaz halka arz eşit mi, oransal mı? Başkentgaz hisse fiyatı ve kodu!

Başkentgaz halka arz ne zaman? Başkentgaz halka arz eşit mi, oransal mı? Başkentgaz hisse fiyatı ve kodu!

Geçtiğimiz günlerde halka arz konulu basın toplantısında konuşan Başkentgaz kurucusu Asım Yüksel, önümüzdeki 6 yıl içerisinde 300 milyon dolar daha yatırım yapacaklarını duyurdu. Düzenlenen toplantıda paylaşılan sunuma göre ise, halka arz sonrasında dağıtılabilir durumdaki kârın tamamının temettü hissesi olarak verileceği açıklandı.

Halka arz için SPK’dan onay aldıklarını ifade eden Asım Yüksel, 3-4 Haziran tarihlerinde hisse başına 9,72 TL fiyattan talep toplayacaklarını dile getirdi. Garanti BBVA Yatırım şirketi liderliğinde meydana gelen toplantıda, sabit fiyatla gerçekleştirilecek halka arz ile Torunlar Enerji’ye ait 175 milyon Türk Lirası’nın nominal değerli paylar oransal dağıtım metoduyla satışa sunulacağı bilinmekte.

Ortak satış yöntemi ile gerçekleştirilecek halka arz sonrasında ise, Başkentgaz’ın toplam halka açıklık oranı %25 oranında olacak. Başkentgaz’ın hisseleri “BASGZ” kodu ile işlem görecek ve BİST Yıldız Pazar’da faaliyete sunulacak.

Başkentgaz Halka Arz Sonrasında “Başkentgaz Büyüyecek”

Halka arz konusunun hakim olduğu basın toplantısında konuşan Başkentgaz CEO’su Asım Yüksel, yapığı açıklamalarda 1.9 Milyar TL net varlığı bulunan şirketlerinin, son 12 aylık dönemde cirosunun toplam 5.2 milyar TL civarında olduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamalara, en büyük doğalgaz şirketi oalrak Borsa İstanbul’a kote olmaya hazırlanan ilk doğalgaz dağıtım şirketi olduklarının altını çizerek devam etti. Asım Yüksel; doğrultuda düzenli ve kâr üreten bir şekilde devam ettiklerinde Başkentgaz’ın büyüme potansiyeli göstereceğini de sözlerine ekledi. Doğalgaz ihitiyacının hiç bitmeyeceğini dile getirerek, “bu nedenle büyümeye ve kâr üretmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Başkentgaz'ın yatırım ortaklıklarıyla büyüyen bir şirket olduğunu vurgulayan Asım Yüksel, 2021’in sonuna kadar 2 milyon aboneye ulaşmayı ve önümüzdeki her yıl yeni 70 bin abone kazanmayı hedeflediklerini düzenlenen basın toplantısında aktardı. Temettü paylaşımı ile alakalı olarak:

“2021'in ilk üç ayında 410 milyon TL net kâr elde eden Başkentgaz, 2021  yılı dağıtılabilir kârının tamamını temettü ile yatırımcılarıyla paylaşacak” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.