Bantaş Hisse Hedef Fiyat 2023 - BNTAS Yorum - Bantaş Temettü 2023

Bantaş Hisse Hedef Fiyat 2023 - BNTAS Yorum - Bantaş Temettü 2023

Bantaş hisse hedef fiyat 2023, Bantaş yorumlar, Bantaş hisse haberleri, Bantaş forum, Bantaş bilançosu, Bantaş hakkında bilgiler yer alır.

Bantaş hisse hedef fiyat 2023 yorumları incelendiğinde anonim analistlerin birbirinden farklı ifadelerini görmek mümkün. Analistler Bantaş hissesinin 2023 içerisinde değer kazanma potansiyeli taşıdığı konusunda hem fikir olsalar da hedef fiyatları farklı yönde veriyorlar. Peki, Bantaş hedef fiyat 2023 tahminleri neler, hissenin gelecekte nasıl şekillenmesi bekleniyor, Bantaş şirketinin yatırımları neler? İşte soruların yanıtları…

Bantaş Şirket Bilgileri

Bantaş Bandırma Ambalaj şirketi ağırlıklı olarak gıda sanayine yönelik hijyenik metal kutu üretimi yapar. Öte yandan peynir, turşu, zeytinyağı ürünlerinin muhafaza edilmesine ve satış raflarında sunulmasına uygun metal kutuları üretir ve satışını yapar. Boya sektörü içinde metal kutu üretimi gerçekleştiren şirket’in başlıca ihracat pazarları ise Belçika, Bosna Hersek, Libya, Yunanistan, İsrail olarak bilinir.

1986 senesinden önce teneke ambalaj üretimine başlayan şirket, 1986’da BANTAŞ adını alarak anonim şirkete dönüşmüştür. 2017 yılında 18 bin metrekare üretim tesisi satın alımı ardından faaliyetlerini hızlandırmıştır.

bantas-bandirma-ambalaj-sanayi-ticaret-a-s-bntas-sirket-bilgileri.png

Bantaş Yatırımları

Bantaş yatırımları aşağıdaki şekildedir:

  • Şirket, Balıkesir’deki 3 bin metrekarelik yen fabrikanın alınması ve taşınma işlemleri,
  • Crabtree marka Matal Ofset Baskı ve Lak hattı alımı,
  • Üretilen teneke ürünlere fason baskı yapımı,
  • Tozlak makine alımları ve teneke ambalajların iç dikişlerine izolasyonun tozlak ile yapılmaya başlanması,
  • 3700 metrekare kapalı alanda yeni fabrika kuruluşu,
  • Renkli baskı hatlarının alımı,
  • Alüminyum kapak üretim hattının kurulması,
  • Kutu üretim tesisi açılışı,
  • 17 Kg’a kadar büyüklükte yeni kutu ve teneke üretimi,
  • Tam otomatik punta hattı alımı ve yüksek kapasiteli, hızlı üretime geçiş çalışmaları gibi pek çok alana yatırım yapmıştır.

Tüm bu yatırımlar şirketin gelişimini gösterdiği için Bantaş hisse hedef fiyat 2023 kategorisinde tahmin sunan analistlerce dikkate alınan detaylardır.

Bantaş Temettü Dağıtımı

Bantaş temettü dağıtım işleminin 02.06.2016 tarihinde gerçekleştiği borsa haberlerine konu olmuştur. Yeni bir temettü dağıtımının 2021 ve 2022’de yapılmadığı ve ilerleyen süre için bir duyuru olmadığı belirtilmiştir.

bantas-temettu.png

Bantaş Bedelsiz Sermaye Artırımı

Bantaş bedelsiz sermaye artırım işleminin 04.08.2021’de yapıldığı borsa haberlerinde yer bulur. Bu tarih ardından yeni bir gelişme olmadığı belirtilmiştir.

bantas-bedelsiz.png

Bantaş Hisse Yorum

Bantaş hisse yorum başlıkları altında, hissenin 15 Ocak 2023’deki durumunun oldukça iyi göründüğünden söz ediliyor. Hisse 15 Ocak’ta 6.38 TL’den alıcı buluyor ve %0.47 oranında değerlendi. Yeşil alanda işlem gören hissenin, RSI tarafında 50 üzerinde düzeltmeyi tamamlamış olduğunu açıklanıyor. Anonim analistler hissenin MACD için 4 saatlik sürede olumlu dönüş yaptığını, 22 günlük ortalamanın üzerine çıktığını, ilerleyen ayda değer kazanımının devam edebileceğini ifade ediyorlar.

bantas-hisse-finansal-tablo.png

Anonim analistlerin geniş bir kısmı Bantaş hissesinin Şubat-Mart ayları içerisinde yani yakın gelecekte 6.47 TL ile 8.24 TL bandında hareket edebileceğini öngörüyorlar. Hisse için değer kazanım senaryosunun daha kuvvetli olduğunu ancak seçimler kapsamında dalgalanmanın da sahnede yer alacağını işaret ediyorlar. Bu kapsamda önümüzdeki birkaç ay için hissenin 6.47 TL ile 8.24 TL arasında dalgalanması bekleniyor.

Bantaş Hisse Geleceği

Bantaş hisse geleceği hakkında yorum yapanlar anonim borsa analistleri oldular. Anonim borsa analistleri arasındaki AETtrader, hisse için bayrak formasyonunun geleceğini işaret etti. Analizine dair paylaştığı grafikte ise pek çok kritik düzeyi sundu. Grafikte 8.84, 9.09, 10.90, 12.62, 15.25 ve 16.76 TL seviyeleri kritik dirençler olarak ifade edildiler.

bantas-hisse.png

İlgili gelecek yorumuna göre Bantaş hissesinin ilk olarak 6.50 TL’lik direnci aşma potansiyeline sahip olduğu, bu senaryosunu gerçekleşmesi halinde yeni direncin 7.50 TL olacağı açıklandı. 7.50 TL direnci Mart ayında test edebilecek bir Bantaş hissesinin ise ilerleyen sürede 8.84 TL ve üzeri dirençleri test etme şansının kuvvetleneceği düşünülüyor. Anonim analist 2023 içerisinden Bantaş hisse için 15 TL’lik alanı testin uzak bir ihtimal olmadığını öngörüyor.

Bantaş Hisse Hedef Fiyat 2023

Bantaş hisse hedef fiyat kategorisi altında AETtrader’ın tahminine göre daha gerçekçi bir tahmin yer buldu.

Anonim analistlerin bir kısmı 15 TL’lik alanın testinin uzak ihtimal olduğunu düşünerek Bantaş hisse hedef fiyat 2023 tahminlerini 11 TL seviyesinde veriyorlar. Anonim analistlerden HUPO ve diğer pek çok analist Bantaş hissesinin 2023 ikinci yarısında 7.50 TL’lik ve 8.50 TL’lik dirençleri kırarak, 11 TL seviyesine yıl sonunda ulaşabileceğini umuyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.